Firma Dell EMC będzie wspierała fundację Liga Niezwykłych Umysłów. Dzięki niej uczniowie gimnazjów i liceów mają możliwość nauki programowania i to nawet na zaawansowanym poziomie.

Dell EM CHallenger będzie dostępny na tej platformie i będzie on podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich potrwa od 20 do 26 listopada. W tym czasie uczniowie będą mieli za zadanie codziennie rozwiązywać zadania programistyczne. Najlepsi z nich przejdą do drugiego etapu, gdzie zostaną podzieleni na dwa zespoły. Będą oni pracować nad autorskimi aplikacjami a wszystko to zostanie objęte opieką mentorów. Wyniki tych prac zostaną zaprezentowane 5 grudnia w Warszawie. Marcin Morawski, Country Manager w Dell EMC, mówi:

Dell EMC Challenger, realizowany wspólnie z Ligą Niezwykłych Umysłów, łączy w sobie dwie bardzo ważne inicjatywy. Po pierwsze, wspomagamy rozwój uczniów, którzy dzięki swoim zdolnościom mają szansę zostać profesjonalnymi programistami oraz odpowiadać za to, jak w przyszłości będzie kształtował się rynek IT w Polsce i na świecie. Z drugiej strony, uczestnicy pracują nad projektami mającymi przeciwdziałać zanieczyszczeniu powietrza czy wykluczeniu społecznemu – a te kwestie od dawna odgrywają ważną rolę w działaniach Dell EMC w Polsce i na świecie.

Wojciech Majeran, co-founder Ligi Niezwykłych Umysłów, dodaje:

Kluczowym celem fundacji Liga Niezwykłych Umysłów jest popularyzacja kodowania pośród polskich nastolatków oraz pomaganie w rozwoju umiejętności tym, którzy wiążą swoją przyszłość z programowaniem. Dlatego współpraca z największymi globalnymi firmami z branży IT, takimi jak Dell EMC, jest dla nas niezwykle istotna.

Udział w Dell EMC CHallenger może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej