Reklama

Demo Forever Skies pokaże Wam polską katastrofę ekologiczną

forever skies

Polskie studio Far From Home udostępniło demo Forever Skies. Gracze już teraz nazywają tytuł Subnauticą w chmurach, a zaprojektowany przez twórców świat intryguje już na zwiastunie.

Intrygujące Forever Skies of Far From Home

W Forever Skies wcielamy się w naukowca walczącego o przetrwanie w ruinach Ziemi zniszczonej katastrofą ekologiczną. Świat odkrywać możemy z pokładu sterowca oraz zbierać zasoby niezbędne do przetrwania. Zmierzymy się również z zagrożeniem czyhającym w świecie pod pyłem. Przyjdzie nam również badać wirusy i stawić czoło tajemniczej chorobie.

Czytaj też: Ile zajmie przejście God of War Ragnarok? Znamy długość gry

Far From Home jest niezależnym studiem zajmującym się tworzeniem gier komputerowych, składającym się z przyjaciół, których ścieżki zawodowe skrzyżowały się wcześniej przy innych projektach. Ekipa zdobywała doświadczenia pracując przy takich tytułach jak seria Dying Light, seria Divinity: Original Sin czy między innymi The Medium, Outriders, League of Legends.

Demo Forever Skies

Wersja demonstracyjna gry dostępna jest na Steam już teraz. Pierwsze opinie o Forever Skies zdają się być pozytywne, a pamiętajmy, że to jeszcze pre-alpha. Niektórzy narzekają jednak, że gra swoją oprawą graficzną zbytnio odbiega od pierwszej zapowiedzi, gdzie klimat zbudowano za pomocą lepszej grafiki, podczas gdy aktualnie już ona tak nie imponuje.

Czytaj też: Wymagania sprzętowe World of Warcraft Dragonflight wyższe niż się spodziewano

Co dokładnie przyjdzie nam robić w pełnej wersji Forever Skies? Kluczowym elementem gry jest statek powietrzny, który jest czymś więcej niż tylko środkiem transportu, schronieniem czy laboratorium. Stworzymy pojazd jedyny w swoim rodzaju, który będziemy mogli modyfikować i wyposażyć.

Wykorzystaj potęgę nauki – odkrywaj zaawansowane narzędzia i stwórz własne laboratorium. Analizuj znajdowane przedmioty, odtwarzaj zapomniane technologie oraz opracowuj nowe, niezbędne do przetrwania, sposoby pozyskiwania surowców oraz żywności.

Odkrywaj ruiny opowiadające historię ostatnich dni ludzkości i zbieraj z nich zasoby niezbędne do przetrwania. Poddawaj je recyklingowi i wykorzystuj na nowo. Odkrywaj nowe, nieznane materiały i szukaj sposobów na ich optymalne wykorzystanie.

Znajdź sposób na dotarcie do świata “pod pyłem”. Odkrywaj jego obcość i obserwuj zmiany, jakie się w nim dokonały pod naszą nieobecność. Staw czoła nowym formom życia stworzonym przez naturę. Odnajduj niebezpieczne szczepy wirusów i poddawaj je analizie, by zrozumieć, co zagraża twoim bliskim.

Doświadcz wizji zdewastowanej Ziemi, na której przez setki lat po katastrofie ekologicznej wykształciły się dwa światy: jeden, będący ruinami naszej cywilizacji, który będziesz przemierzać na pokładzie sterowca, i drugi, tajemniczy i niebezpieczny, ukryty pod warstwą toksycznego pyłu.