WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Demon’s Souls w 4K i 120 fps na PC – oto prawdziwe czary

Demon’s Souls w 4K wygląda bardzo dobrze. A gdy dołożymy do tego większą płynność… po co komu porty?!

RPCS3 już pewnie znacie. To emulator PlayStation 3, który z każdą aktualizacją staje się coraz lepszym narzędziem. Dzięki niemu wiele gier z PS3 możemy ogrywać dziś na PC, choć trzeba też pamiętać o tym, że nasz komputer również musi być z najwyższej półki. Ostatnio pojawiła się aktualizacja, która umożliwia o wiele lepszą rozgrywkę w Demon’s Souls.

Czytaj też: Xbox One X za słaby do Minecrafta 4K – projekt anulowano

Dotychczas Demon’s Souls w emulatorze RPCS3 działało tylko w 30 klatkach na sekundę. Kilka miesięcy pracy, trochę magii i umiejętności programistycznych i… jest! Produkcja From Software działa od teraz nawet w 120 klatkach na sekundę w 4K.

Autorzy radzą jednak, aby ogrywać ten tytuł w 60 klatkach na sekundę. Dlaczego? Produkcja nie była projektowana z myślą o takiej płynności i podczas gry w 120 fpsach możemy natrafiać na błędy. Kolizja z jakimś obiektem spowalnia grę, a scenki przerywnikowe są przyspieszone.

Łatkę odblokowującą 60fps w Demon’s Souls możecie pobrać z tego miejsca. Pamiętajcie jednak, że tylko wersja gry z płyty działa poprawnie z RPCS3. Edycja pochodząca z PlayStation Network nie zadziała z łatką.

Czytaj też: Edytor map Gears 5 wygląda na proste narzędzie

 Źródło: dsogaming.com