WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Denuvo w grach SEGI – firma powróciła do zabezpieczenia

Denuvo w grach SEGI. Firma zdecydowała się ponownie na wykorzystanie zabezpieczenia antypirackiego.

SEGA zdecydowała się na powrót do Denuvo. Jeśli niektórzy po ostatnich ruchach firmy mieli nadzieję na porzucenie tego rozwiązania, to niestety mogą się zasmucić. Oficjalnie ogłoszono, że dwie z nadchodzących gier będą wspierały takie rozwiązanie antypirackie. Oby tylko znowu nie ucierpieli najbardziej na tym legalni gracze.

Czytaj też: Grafika Diablo 2 ulepszona za pomocą sztucznej inteligencji

Skąd pomysł na to, że SEGA mogłaby odejść od zabezpieczenia Denuvo? Firma w ostatnim czasie usunęła to rozwiązanie przeciwko piratom z Yakuzy 0, Yakuzy Kiwami oraz Sonic Manii. Yakuza Kiwami 2 zadebiutowała ponadto bez kontrowersyjnego programu. Teraz jednak dowiadujemy się, że Total War: Three Kingdoms oraz Team Sonic Racing pojawią się z Denuvo.

Czy to powrót na stałe do tego programu? Ciężko powiedzieć. W przypadku gry Total War możemy założyć, że chęć posiadania Denuvo zarządali sami twórcy gry, ponieważ ich ostatnie tytuły zawsze z niego korzystały. Możliwe, że tylko dlatego SEGA jako wydawca musiał do tego wrócić. Sprawa jednak nie wyjaśnia się, jeśli popatrzymy na Team Sonic Racing – tutaj też pojawi się zabezpieczenie.

Jak bardzo oprogramowanie wpłynie na płynność gier na PC, przekonamy się 21 i 23 maja. 21 maja zadebiutuje Team Sonic Racing a 23 maja pojawi się Total War Three Kingdoms. Team Sonic Racing trafi jeszcze na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Total War to produkcja ekskluzywna dla PC.

Czytaj też: Red Dead Redemption 2 na PC ponownie wyłoniło się z cienia

Źródło: dsogaming.com