WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Detroit: Become Human na PC… ale wyłącznie na Epic Games Store

Wiadomość gorąca, jak atmosfera w biurze Valve… i to podwójnie. Quantic Dream ogłosiło właśnie, że swoje wszystkie ostatnie gry wyda na PC, ale z czasową wyłącznością na rzecz Epic Games Store.

Quantic Dream zasłynęło w ostatnich latach z tytułów ekskluzywnych na PlayStation 3 i PlayStation 4, ale z niewyjaśnionych przyczyn nagle zdecydowała się na przerzucenie swoich produkcji na PC. Mowa dokładnie o trzech grach – Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human, który jest zdecydowanie najważniejszą grą w historii studia. Jak czytamy w oświadczeniu:Jesteśmy bardzo wdzięczni za 12 fantastycznych lat współpracy z Sony Interactive Entertainment, która pozwoliła nam tworzyć i produkować. Dzięki tej nowej współpracy z Epic możemy teraz rozszerzyć nasze produkty na szerszą grupę fanów i pozwolić graczom na PC cieszyć się naszymi tytułami. 

Jedyne, co taka wiadomość powinna u nas wywołać, to okrzyk zachwytu, ale wraz z ogłoszeniem Quantic Dream podało nam też kubeł zimnej wody, zapowiadając, że ”pecetowa” premiera wspomnianych tytułów będzie obarczona roczną wyłącznością dla platformy Epic Games Store. Po roku będą się nimi mogli cieszyć np. zatwardziali fani Steama, co udzieli się zapewne nawet mi, ponieważ to tam „buduje” swoją wirtualną i kruchą bibliotekę gier.

Muszę jednak przyznać, że jeśli to Epic Games sprawił, że Quantic Dream postanowiło zdecydować się na taki ruch, to mam nadzieję, że to nie pierwszy taki wybryk firmy. Kwestia premiery jest z kolei nieznana.

Czytaj też: Oscar Isaac jako Batman? Aktor komentuje plotki

Źródło: DSOGaming