Reklama
aplikuj.pl

Deweloper Hellblade 2 i Fable ujawnia nowe informacje o grach

fable

Jeden z twórców Hellblade 2 i Fable zdradził w wywiadzie kilka informacji na temat nadchodzących gier. Czego się dowiedzieliśmy? W końcu wiemy coś nowego!

Fable i Hellblade 2 – jakość

Tyle czekaliśmy na nowe informacje na temat Hellblade 2 oraz jakiekolwiek wieści o Fable, że już nawet deweloperzy opowiadający o swojej pracy stanowią źródło ciekawych wieści. Wygłodniali newsów na temat gier Microsoftu? Oto one.

Deweloper stojący za informacjami to Juan Fernandez. Hiszpański twórca gier udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swojej pracy. Jest to o tyle ciekawe, że stworzył on model walki w pierwszym Hellblade, potem przeszedł do twórców nowego Fable, gdzie przez kilka lat tworzył dokumentację techniczną, by wrócić do poprzedniego studia i opracowywać Hellblade 2.

Czytaj też: Ubisoft – ogromny wyciek informacji. The Crew 3, nowy Prince of Persia i inne

Co wiemy zatem o samej marce Hellblade i dwóch grach się na nią składających? Pierwsza gra powstała w 15 osób i na stan z sierpnia 2021 – zagrało w nią 6,3 miliona graczy. Druga część znacząco podnosi poprzeczkę, a deweloperów jest o wiele więcej.

Hellblade 2 ma charakteryzować się nowym podejściem do wielu spraw, dzięki czemu rozgrywka nie będzie identyczna, jak w oryginale. Jako twórca modelu walki – narzekał on na to, że starcia z przeciwnikami były rzadkie, a system walki ograniczony w gruncie rzeczy do kilku ruchów, bo gracze korzystali z tych samych ciosów.

Tytuł ma teraz oferować wszystkiego więcej, ale też lepiej. Każdy element gry został przeanalizowany, aby lepiej zbalansować rozgrywkę. Twórca przyznaje, że wiele elementów oryginalnej gry wyglądało jak wyglądało, ponieważ nie było czasu na dokładne testy podukcji pod kątem tego, jak gracze się bawią. Teraz autorzy mają masę informacje o stanie Hellblade 2.

Czym jest Fable?

Drugi tytuł, przy którym Juan Fernandez miał okazje pracować to Fable. O grze wiemy bardzo mało i są to pierwsze konkretne informacje o produkcji od czasu jej zapowiedzi. Nowe Fable to restart serii, który rozgrywać się będzie w otwartym świecie.

Czytaj też: Gracze Fortnite zebrali miliony dolarów dla Ukrainy!

Deweloper spędził trzy lata przygotowując dokumentację techniczną i robiąc bardzo dokładny przegląd ostatnich hitów RPG-akcji. Twórcy analizują elementy innych gier z gatunku, które odniosły sukces, jednocześnie ogrywając klasyczne gry Fable, aby dokładnie pojąć, co sprawiło, że Fable to Fable.

Zespół, który opuszczał był zmotywowany, aby stworzyć doskonałą produkcję, a plany zakładają niezwykle ambitny tytuł z ogromnym potencjałem na sukces. Deweloperzy mają masę narzędzi, które ułatwiają im pracę i testowanie potencjalnych mechanik, które znajdą się w oryginalnej grze.