Reklama
aplikuj.pl

Gracze Fortnite zebrali miliony dolarów dla Ukrainy!

fortnite

Epic Games w niedzielę rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Po pierwszym pełnym dniu można mówić o gigantycznym sukcesie.

Wczoraj zapowiedź Fortnite…

Wczoraj Epic Games ogłosiło, iż przeznacza wszystkie wpływy z Fortnite z okresu od 20 marca 2022 do 3 kwietnia 2022 na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Xbox również dołączył do deweloperów i przeznacza osiągnięte w tym czasie wpływy netto z Fortnite na ten sam cel, dzięki czemu będzie możliwe wsparcie większej liczby osób z Ukrainy.

Oto lista organizacji humanitarnych, które wspieramy. Są na miejscu, zapewniając doraźną pomoc, w tym opiekę medyczną, żywność i wodę pitną, niezbędne zasoby, pomoc prawną i schronienie. Więcej organizacji zostanie dodane do listy w nadchodzących tygodniach.

UNHCR, UNICEF i WFP nie wspierają żadnej marki, produktu ani usługi. Żadna część ceny zakupu nie może być odliczona od podstawy opodatkowania.

UNICEF, UNHCR i WFP to agencje ONZ, których misją jest zapewnianie pomocy humanitarnej. Kluczowe dla globalnej działalności agencji ONZ są autonomia i neutralność wobec celów politycznych, ekonomicznych, wojskowych lub innych, jakie mogą mieć uczestnicy w odniesieniu do obszarów, w których odbywa się pomoc humanitarna.

Epic Games odpowiedziało również na najczęściej zadawane przez graczy pytania. Czy można wybrać organizację? Co z odliczaniem podatku? Czy zakupy za V-dolce też się liczą?

Czytaj też: Rozgrywka Hogwarts Legacy wygląda fenomenalnie. W końcu coś nowego!

Deweloperzy wyjaśniają, iż nie ma możliwości wybory organizacji w ramach uruchomionego programu. Jeśli chodzi o podatki – zakupy dokonane w Fortnite w okresie od 20 marca 2022 do 3 kwietnia 2022 nie będą u graczy traktowane jako darowizna, będąca podstawą odpisu podatkowego. W sprawie V-dolców – Nie będą się liczyć zakupy za V-dolce w Fortnite, gdyż nie są to zakupy za prawdziwe pieniądze.

Dziś odpowiedź graczy Fortnite

Po wczorajszym starcie akcji, dziś już można mówić o sukcesie. Okazuje się, że po 24 godzinach, Epic Games przekaże 36 milionów dolarów amerykańskich dla osób poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie! A pamiętajmy, że akcja trwa do 3 kwietnia!

Czytaj też: Oceny graczy Gran Turismo 7 stale spadają przez mikrotransakcje

Jak szybko Epic przekaże środki organizacjom pomocowym? Firma tłumaczy, że jak najszybciej. Epic Games nie czeka, aż faktyczne środki przybędą z platform i od partnerów od płatności, co może zająć trochę czasu w zależności od tego, jak przetwarzana była transakcja. Twórcy Fortnite księgują zgłaszane transakcje i przekazują środki organizacjom pomocy humanitarnej w ciągu kilku dni.