Reklama

Deweloperzy z Obsidianu szkolą się, tworząc grę Star Wars

Deweloperzy z Obsidianu szkolą się, tworząc grę Star Wars! Trzeba przyznać, że ich fanowski projekt jest naprawdę niezły!

Obsidian jakiś czas temu stał się studiem należącym do Microsoftu. Nie wiadomo czy to w związku z tym wydarzeniem, czy po prostu dla rozwijania samego siebie, część deweloperów postanowiła stworzyć grę w uniwersum Star Wars. Oczywiście mowa tutaj o fanowskim projekcie, ponieważ w innym wypadku już borykali oni by się z prawnikami Disneya. Skąd pomysł na taki projekt?

Jason Lewis postanowił w swoim wolnym czasie nabrać doświadczenia w silniku Unreal Engine. Jego celem początkowo było zbudowanie Sokoła Millenium, ale z czasem uznał, że warto dodać do niego hangar. Po chodzeniu wokół swojego statku wpadł on na pomysł, aby dodać kilka elementów wystroju wnętrz. Następnie projekt rozrósł się do okolicznych budynków, aż nagle Lewis pomyślał, że fajnie byłoby dodać kantynę Mos Eisley. Wtedy właśnie zrozumiał, że jego mały projekt może być czymś więcej i zaproponował swoim znajomym z firmy wspólną pracę i rozwijanie swoich umiejętności.

Szesnaście osób zgodziło się pomóc i od tej pory pracują nad „Unreal 4 Mos Eisley”. Co jest dalej w planach? Deweloperzy z Obsidianu planują wprowadzić do ich projektu obsługę gogli wirtualnej rzeczywistości. Aktualnie możliwe jest przechadzanie się po lokacji oraz strzelanie z blastera. Twórcy ukryli również jedną dodatkową broń. Produkcję można bezpłatnie pobrać z tego linku.

Czytaj też: Kolejna zapowiedź The Legend of Zelda na Nintendo Switch!

Źródło: pcgamer.com