Reklama
aplikuj.pl

Co nowego w Diablo 4? Poznajcie środowiska gry

diablo 4

Blizzard przedstawił środowiska, na które natkniemy się podczas naszych przygód w Diablo 4. Bardzo podoba mi się styl artystyczny tej produkcji, który wspaniale wpasowuje się w przygotowane lokacje.

Środowiska Diablo 4

Deweloperzy Diablo 4 opowiedzieli o tworzeniu lokacji w nadchodzącym Diablo 4. Środowiska w grze mają z założenia być bardziej mroczne i przyziemne, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich części serii. Przy tym celem jest wiarygodność, a nie realizm. Twórcy tłumaczą, że wiarygodność wynika z wykorzystania przez nich materiałów oraz przemyślanej konstrukcji architektury i przedmiotów, na które gracze natknąć się podczas gry w podziemiach oraz w otwartym świecie.

Czytaj też: Ile złotych kosztują wszystkie samochody w Gran Turismo 7?

Ponadto regionalne warunki pogodowe, zróżnicowane lokalne biomy i poczucie, że dane miejsce ma jakąś historię stanowią podstawę tego, jak dany obiekt lub miejsce powinny wyglądać w świecie takim jak Sanktuarium, czyli charakteryzującym się poziomem rozwoju znanym nam z epoki średniowiecza. Sanktuarium jest wszak pełne niesamowitych historii i epickich konfliktów, które dają nam wiele możliwości przedstawienia zróżnicowanego świata pełnego fascynujących lokacji osadzonych w mrocznej, gotycko-średniowiecznej scenerii. Nawet najbogatsze obszary Sanktuarium są nieprzyjazne człowiekowi i trudno w nich przetrwać.

Dobra oprawa graficzna Diablo 4 kluczem do klimatu

Atmosfera grozy i beznadziei jest niemal namacalna, przy czym pogoda i oświetlenie odgrywają w Diablo IV bardziej znaczącą rolę. Kiedy pada deszcz, powierzchnie stają się mokre, w koleinach i odciskach kopyt tworzą się kałuże, ziemia wydaje się błotnista, a powietrze jest ciężkie i wilgotne. Po przebywaniu w takim środowisku odczujecie natychmiastową ulgę, wchodząc do przytulnej, rozświetlonej ogniem i nieco zadymionej karczmy, której atmosfera mocno kontrastuje z warunkami panującymi na zewnątrz.

Czytaj też: Diablo Immortal na iOS już w AppStore!

To jedno z tych nielicznych miejsc, gdzie znajdziecie schronienie i ciepło, dzięki czemu poczujecie się bezpieczni. Twórcy chcą zabrać was w podróż i pozwolić odkryć przeszłość danego miejsca lub prawdę o wydarzeniach, które niedawno się tam rozegrały. Najbardziej satysfakcjonującym aspektem naszej pracy jest tworzenie i dopracowywanie wyjątkowej historii wizualnej danej lokacji, a przede wszystkim maksymalne wykorzystanie wszystkich dostępnych nam możliwości, by oprawa graficzna stała się niezapomnianym tłem dla walki, eksploracji i – co najważniejsze – budziła od razu skojarzenia z legendarną spuścizną sagi Diablo.