Reklama
aplikuj.pl

Diablo 4 zapowiada się piekielnie dobrze

diablo 4

Blizzard przedstawił dodatkowe szczegóły Diablo 4. Tytuł wygląda, jak produkcja, na którą fani czekali latami. Kiedy zadebiutuje ta gra z piekła rodem?

Diablo Immortal wtłacza pieniądze w Diablo 4?

Blizzard pochwalił się niedawno, że Diablo Immortal zostało pobrane już 10 milionów razy, co sprawia, że ta odsłona serii zalicza najlepszy start w historii marki. Jeśli jesteście zniesmaczeni niektórymi historiami o mobilnej grze, to mogę tylko skontrować popularne naśmiewanie się z tytułu tym, że gram go od tygodnia i jeśli jesteście graczami nastawionymi tylko na odkrywanie fabularnych zadań, to nie musicie nic płacić.

Czytaj też: Krasnoludzki survival The Lord of the Rings Return to Moria ujawniony!

Przejdźmy jednak do Diablo 4. Podczas Xbox Games Showcase 2022 Blizzard opowiedział o kolejnym rozdziale historii nieustającego konfliktu pomiędzy Płonącymi Piekłami a Królestwem Niebios. Premiera Diablo 4 odbędzie się w roku 2023. Gra pojawi się na komputerach z systemem Windows i konsolach Xbox One X|S, Xbox Series X|S oraz PlayStation 4/5. Na wszystkich platformach dostępne będą funkcje gry międzyplatformowej oraz progresji międzyplatformowej. Na konsolach gracze będą również mogli gromić demony ramię w ramię z towarzyszem dzięki kanapowemu trybowi kooperacji. Oprócz barbarzyńcy, druida, łotrzycy i czarodziejki piątą i ostatnią klasą dostępną w dniu premiery będzie dzierżąca kosę władczyni śmierci – nekromantka!

Dla kapłanów Rathmy zwanych przez niewtajemniczonych nekromantami słowo „śmierć” nie ma negatywnych konotacji. Wręcz przeciwnie – wywołuje poczucie mocy, a nawet dreszcz ekscytacji. Ci legendarni przywoływacze naginają krew, kości i ciemność do własnej woli i podporządkowują sobie hordy nieumarłych. Nieświadomi przeciwnicy, którzy podejmą walkę z tą rozmiłowaną w śmierci klasą, szybko przekonają się, że popełnili najpoważniejszy z błędów.

Endgame w Diablo 4

Ukończenie ostatniego rozdziału głównego wątku Diablo 4 będzie doniosłym momentem, ale z pewnością nie będzie oznaczało końca waszych przygód. Blizzard chce, aby gracze postrzegali zakończenie Diablo 4 jako nowy początek, w którym czeka na nich wiele decyzji dotyczących tego, co dalej. Po pierwsze: możecie spróbować zmierzyć się z Podziemiami Koszmaru pełnymi wzmocnionych demonicznych wrogów. Są to instancje o podwyższonym stopniu trudności w postaci nowych celów i dodatkowych utrudnień.

Czytaj też: Twórca Marvel’s Midnight Suns bezlitosny dla dawnej wersji gry

Być może zechcecie jednak rozwinąć się w innym kierunku i położyć podwaliny dla swojej przyszłości. Dla was przeznaczone jest Drzewo Szeptów – system dla rozwiniętych postaci, który zapewni wam dostęp do często zmieniających się celów świata i nagród w postaci legendarnego ekwipunku, doświadczenia, materiałów rzemieślniczych itp. W Sanktuarium niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Aby pokonać potęgę Płonących Piekieł, musicie rosnąć w siłę. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu uzyskacie dostęp do tablicy poziomów mistrzowskich, a przez nią – do setek alternatywnych ścieżek rozwoju konfiguracji waszych postaci.