Reklama
aplikuj.pl

Diablo Immortal za mało kontrowersyjne? Dziwny komentarz prezesa Blizzarda

diablo immortal

Diablo Immortal otrzymało nową aktualizację. Gdy jeszcze nie zdążyły ucichnąć głosy niezadowolenia, prezes Blizzarda wzbudził nowe kontrowersje.

Diablo Immortal zaktualizowane o nowe płatności

Choć sam uważam, że Diablo Immortal ma sporo darmowej zawartości, a dopiero endgame zmusza graczy do płacenia, to jednak i tak czuję zażenowanie, gdy deweloperzy w opisie pierwszej aktualizacji zaczynają od tego, na czym mogą zarobić.

Czego się dowiemy o nowej łatce? Dodano nowe karnety bojow e.Fanatyczki Hrabiny, czyli nikczemne Służebnice Krwi, zbuntowały się w Mrocznej Kniei. I to właśnie one są głównym tematem nowego karnetu bojowego, którego wprowadzenie rozpoczyna 2 sezon Diablo Immortal – już 7 lipca, o godz. 3:00 czasu serwera. W nowym karnecie bojowym czeka na was 40 rang z wyzwaniami i nagrodami, takimi jak legendarne klejnoty, emblematy, rękojeści i wiele innych.

Czytaj też: Potencjalnie historyczne zmiany w Battlefield 2042

Blizzard chwali się tym, że wprowadza nie jeden karnet bojowy, a dwa: wzmocniony karnet bojowy i wzmocniony karnet bojowy kolekcjonera.

Wzmocniony karnet bojowy: zawiera wszystkie nagrody rang ze standardowego karnetu bojowego dostępnego za darmo i odblokowuje ścieżkę wzmocnień, która zapewnia dodatkowe nagrody za osiągnięcie każdej rangi. Oprócz tego, za zakup tej wersji otrzymacie element ozdobny Służebnic Krwi dla broni, który zostanie odblokowany na 1. randze. Po osiągnięciu 40 rangi otrzymacie natomiast pokryty cierniami, ozdobny pancerz Służebnic Krwi.

Wzmocniony karnet bojowy kolekcjonera: zapewnia dostęp do wszystkich nagród i elementów kosmetycznych za rangi ze wzmocnionego karnetu bojowego. Dodatkowo, otrzymacie ramkę portretu Służebnic Krwi, portal Służebnic Krwi i premię +10 do rangi. Wszystko to otrzymacie od razu po ulepszeniu Karnetu Bojowego.

Granie tylko na PC to przeszłość, czyli Diablo Immortal za mało szkodzi renomie Blizzarda

Oprócz tego, że już teraz gracze narzekają na nową zawartość gry, ponieważ liczono na zmniejszenie ilości opłat, a otrzymano dodatkowe możliwości płacenia, to jeszcze prezes Blizzarda w najnowszym wywiadzie wypowiedział się na temat grania na PC.

Czytaj też: Data premiery God of War Ragnarok ! Sony chciało uprzedzić Microsoft

Początek wywiadu zawiera potwierdzenie tego, czego się spodziewałem – w Diablo Immortal nie płaci przytłaczająca większość graczy i to tylko garstka utrzymuje całą grę, która zarabia milion dolarów dziennie. Dalszy ciąg jednak budzi moje zastrzeżenia. Od prezesa dowiadujemy się bowiem, że tradycyjne skupianie się Blizzarda na graniu na PC to przeszłość, a „Samo wydawanie gier na PC nie służy ludziom grającym dziś w gry.”

Oczywiście, jest w tym jakaś prawda, ponieważ dziś najlepiej wydać grę na wiele platform, ale nie zapominajmy, ile jest gier dostępnych tylko na PC, które zarabiają stale ogromne pieniądze. Nie jest tak, że wydanie gry tylko na komputerach przyniesie straty. Blizzarda można teraz zapytać, dlaczego Diablo Immortal nie ma na konsolach skoro jest na PC? To nie służy graczom konsolowym.