WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Diablo na Nintendo Switch – rewelacyjny port kultowego tytułu

Diablo na Nintendo Switch! Pierwsza odsłona legendarnej serii jest dostępna na zmodyfikowanej konsoli.

Jedyne Diablo oficjalnie dostępne na Nintendo Switch to Diablo 3. Jest to odsłona, która podzieliła graczy na tych, którzy tę część lubią oraz na tych, którzy jej nienawidzą. Poprzednie odsłony Diablo kochają jednak raczej wszyscy. I to właśnie w nią można teraz zagrać na Switchu.

Czytaj też: Sony kupi deweloperów, bo to dzięki nim PlayStation jest takie potężne

Aby uruchomić nową wersję Diablo, będzie trzeba jednak kombinować. Nasza konsola musi być odpowiednio przerobiona, a potem pozostaje wgranie nieoficjalnego portu produkcji. Więcej informacji o tym, znajdziecie tutaj.

Gdy jednak uda nam się przerobić wszystko co potrzebne – będziemy mogli włączyć pierwsze Diablo. Tytuł, który został wydany w 1996 roku przez Blizzarda sprzedał 2,5 miliona kopii i zdefiniował cały gatunek. Teraz deweloper GalaXyHaXz za pomocą inżynierii wstecznej odtworzył cały kod gry i przerobił go tak, aby działał na nowej konsoli.

Powyższe wideo pozwoli Wam dokładnie zapoznać się z tym, jak udało się przenieść tytuł na nową platformę. Ciekawe czy kiedyś Blizzard zrobi niespodziankę i wyda oficjalny port?

Czytaj też: Skan twarzy w VR – Facebook na drodze do w pełni wirtualnego świata

Źródło: wccftech.com