WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Discovery i Cyfrowy Polsat stworzą platformę OTT

Discovery i Cyfrowy Polsat podpisały właśnie umowę joint venture dotyczącą stworzenia wspólnej platformy OTT. Ma być ona dostępny na rynku polskim oraz międzynarodowym i ma zapewnić dostęp do polskich filmów, seriali, dokumentów oraz różnych programów.

Dzisiaj widzowie oczekują łatwego dostępu do ulubionych programów w jednym miejscu. Nasz serwis będzie właśnie taką platformą umożliwiającą o każdej porze i w każdym miejscu oglądanie najbardziej popularnych seriali, filmów i programów skierowanych do polskiego odbiorcy.

Kasia Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

Platforma będzie podmiotem niezależnym biznesowo. Ma to być oferta atrakcyjna zarówno dla producentów dostarczających polski kontent oraz ten między narodowych. Także reklamodawcy mają na platformie mocno skorzystać. Platformy Player.pl i Ipla.tv pozostaną dostępne dla widzów.

Cieszymy się, że współtworzymy projekt, który może stać się realną konkurencją dla międzynarodowych serwisów. Mamy ambicje, aby platforma oferowała najlepsze i najwyższej jakości rozwiązania technologiczne. Szczególnie ważne jest to, że ten pełen wyzwań projekt może powstać właśnie w Polsce. Dzięki temu polski kontent będzie mógł trafić również do międzynarodowego widza.

Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.
ŹRÓDŁO: Materiały prasowe