WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Disney kasuje Foxa – od teraz będzie 20th Century Studios

Disney podjął bezwzględną decyzję o zmianie nazwy 20th Century Fox i Fox Searchlight Pictures. Zmiana będzie niewielka, ale znacząca – znika Fox.

Po prawie stu latach przestaje istnieć w znanej nam formie nazwa 20th Century Fox, choć podczas przejęcia przez Disneya zapowiadano, że nazwa nie zostanie zmieniona. Wygląda jednak, że Disney postanowił coś zupełnie innego. W nocy zapadła decyzja o zmianie nazwy nabytych wytwórni, a co za tym idzie, także logotypów.

Słowo Fox zostanie usunięte z nazw 20th Century Fox, które od teraz będzie nazywane 20th Century Studios, a także Fox Searchlight Pictures, które przemianowano na Searchlight Pictures. Zmiana jest niewielka, jednak bardzo znacząca. Disney w tym momencie całkowicie odciął przejęte wytwórnie od historii. A szkoda, w końcu logo i kultowy wstęp rozpoczynał takie filmy jak Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja czy Titanic.

Decyzja o zmianie została podjęta, by studia nie były kojarzone ze stacją Fox News, która wzbudza ogromne kontrowersje wśród społeczeństwa.