Reklama
aplikuj.pl

Disney + w Polsce – wygląda na to, że jeszcze sobie poczekamy

Disney+ w Polsce, Disney+ premiera w Polsce, Disney+ opłaty, platforma Disney, Disney, Disney+

Platforma streamingowa Disneya wystartowała w Stanach Zjednoczonych już w listopadzie ubiegłego roku. Nadal jednak czekamy na premierę Disney+ w Polce i zapewne jeszcze sto potrwa.

Rynek platform streamingowych wciąż się rozrasta, choć jeszcze do niedawna wszystko kręciło się wokół Netflixa. Teraz mamy ich coraz więcej, a i tak dochodzą nowe, które próbują wybić się oferując bardzo zróżnicowane produkcje. Oczywiście, większość z nich dostępne jest w USA, ale i do nas najpopularniejsze dochodzą. Choć ze sporym opóźnieniem. Tak jest w przypadku Disney+, które w swojej premiery w Polsce nadal nie określiło.

Według najnowszych informacji w sporej części Europy platforma zadebiutuje już 24 marca. Dotyczy to Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Kolejne na liście są kraje Skandynawskie, Belgia i Portugalia – tam usługa dostępna będzie latem. Polska nie została uwzględniona w żadnej rozpisce, więc pozostaje mieć nadzieję, że platforma wejdzie do nas jeszcze w tym roku.

Do tej pory Disney+ nie oferuje jeszcze aż tak atrakcyjnych treści dla dorosłego widza, by można było bardzo się smucić, jednak The Mandalorian pokazuje, że Dosney+ miałoby u nas spore grono odbiorców. Na razie jednak fani Gwiezdnych Wojen musieli kombinować, by w miarę legalnie obejrzeć serial. Zakładano konta przez znajomych w USA czy Holandii, korzystano z ich kont, czy używano VPN. Niestety również najzwyczajniej w świecie piracono serial. I choć takich postępków nie wolno usprawiedliwiać, to sam Disney doprowadził do takich sytuacji. Zwłaszcza, że na platformie dostępne są produkcje z polskim dubbingiem i napisami. Zmusza nas to do zastanowienia się nad przyczyną wciąż nieokreślonej premiery w naszym kraju.

Ile Europejczycy zapłacą za dostęp do platformy?

Koszt miesięczny usługi to 6,99 euro, zaś roczny – 69.99 euro. Jest to więc taka sama cena, jaka obowiązuje w Holandii. W przypadku Wielkiej Brytanii za miesięczny abonament trzeba będzie zapłacić 5,99 GBP, a za roczny dostęp – 59,99 GBP.

Trzeba przyznać, że ceny są bardzo atrakcyjne i  mniejsze niż w przypadku Netflixa. Jeśli podobne ceny dostaniemy w Polsce, to zapłacimy około 30 zł miesięcznie za dostęp na czterech urządzeniach. To zdecydowanie konkurencyjna oferta.

Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną datę premiery Disney+ w Polsce.