WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Diuna – wiemy, kiedy zobaczymy pierwszy zwiastun!

Diuna od Denisa Villeneuve jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Jednak do premiery pozostało niecałe pół roku, a zwiastuna nie ma. Wiemy jednak, kiedy będzie.

Czytaj też: The Umbrella Academy – pierwsze zdjęcia z 2 sezonu. Co szykują dla nas twórcy?

Premierę Diuny zaplanowano na 18 grudnia 2020 roku. Do tej pory dostaliśmy sporo zdjęć, ale ani jednej zapowiedzi. Wiemy jednak kiedy Warner Bros. pokaże pierwszy trailer. Pisałam Wam kilka dni temu o specjalnym pokazie Incepcji, który Warner przygotował z okazji dziesięciolecia filmu. Zostanie on pokazany w kinach 17 lipca, czyli w dniu, w którym pierwotnie miał debiutować Tenet Christophera Nolana. By zachęcić widzów do pójścia do kina studio postanowiło przy okazji pokazać zapowiedzi kilku swoich projektów. Mówi się, że znajdzie się tam The Batman i The Suicide Squad, ale mamy również zobaczyć pierwszy zwiastun Diuny!

Lipiec to odpowiedni czas, by w końcu uchylić rąbka tajemnicy i pokazać jak wielkim projektem będzie Diuna. Możemy liczyć, że zwiastun pokazany przed filmem trafi również do sieci. Czy będzie to 17 lipca? Prawdopodobnie. Możliwe, że Warner wypuści teaser z adnotacją, że pełną zapowiedź można obejrzeć w kinie. To byłby dobry ruch, który z pewnością wiele osób przekonałby do wyjścia z domu.

Przypomnijmy, że Diuna będzie ekranizacją słynnej powieści Franka Herberta, a akcja filmu rozgrywa się w przyszłości na planecie Arrakis. Głównym bohaterem jest syn księcia, Paul Atryda (Timothée Chalamet). Po zamachu stanu chłopak ucieka trafiając na koczowniczy lud wojowników. Postanawia poprowadzić ich do walki przeciwko ludziom odpowiedzialnym za zamach.Stellan Skarsgard wcieli się w rolę barona Vladimira Harkonnena, śmiertelnego wroga rodu Atrydów i wuja Glossu Rabbana (Dave Bautista). Rebecca Ferguson zagra matkę Paula, Lady Jessicę.

Premiera Diuny zapowiedziana jest na 18 grudnia 2020 roku

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News