Reklama

Dlaczego Polacy kupują elektryczne samochody? Sprawdził to Volkswagen

Tańszy Volkswagen ID.3 Pure Performance w Polsce, Tańszy Volkswagen ID.3 Pure Performance, Volkswagen ID.3 Pure Performance

Razem z InsighOut Lab Volkswagen postanowił zbadać to, dlaczego Polacy kupują elektryczne samochody, a z uzyskanej ankiety jasno wynika kilka kwestii.

Oto powody, Polacy kupują elektryczne samochody albo chcą je kupić

Ze statystyk zebranych wśród 1077 badanych osób w różnym wieku, statusie i płci, wynika, że zainteresowanie elektrycznymi samochodami wśród tych mieszkających w bloku wynosi 44%, a decydując się na zakup takiego modelu, ten byłby albo jedynym, albo jednym z dwóch samochodów w gospodarstwie domowym.

Czytaj też: Nowe zwiastuny Project Trinity i zapowiedź autonomicznego tira Volkswagena

Jeśli idzie o motywy, Polacy kupują elektryczne samochody głównie z myślą o ochronie środowiska, niższych kosztach eksploatacji, możliwości ładowania w domu i przywilejach, jak również wyższym komforcie i przyjemności z jazdy.

Czytaj też: Zwiastun Volkswagen Amarok 2022 pokazuje render pickupa w akcji

Zainteresowanie kupnem elektrycznego samochodu wykazało jednak tylko 23% ankietowanych i to oni byli owocem powyższych statystyk. Przekonali się do BEV głównie za sprawą tego, co przeczytali lub oglądali, a tuż za tym uplasowała się osobista przejażdżka samochodem elektrycznym.