Reklama

Nowe zwiastuny Project Trinity i zapowiedź autonomicznego tira Volkswagena

Nowe zwiastuny Project Trinity, zapowiedź autonomicznego tira Volkswagena

Od pewnego czasu poczynania Volkswagena śledzimy z dużą pieczołowitością i wcale się temu nie dziwimy, bo marka może odmienić rynek EV w Europie. Nowe zwiastuny Project Trinity i autonomiczny tir są tego potwierdzeniem.

Autonomiczny tir ogłoszony, a zwiastuny Project Trinity obiecują coraz więcej

Project Trinity będzie niczym innym, jak flagowym elektrycznym modelem Volkswagena, który wprowadzi elektryczną mobilność na nowy poziom. Na zwiastunie widzimy, że przyjmie nadwozie sedana, a jak twierdzi firma, zapewni on autonomiczność na poziomie czwartym, czyli tym „prawie idealnym”.

Czytaj też: Nowe zdjęcia Volkswagena ID.5 sugerują rychłą premierę

Nowy zwiastun przedstawia ten model z łukowatą linią dachu i dosyć ostrym, spiczastym tyłem. Niebieskie światła oświetlają górę, tył, część pasa i koła, ale jako że Project Trinity pojawia się dopiero w 2026 roku, to na fotkach widzimy prawdopodobnie wyłącznie koncepcyjny wygląd.

Jako wyjątkowy kawałek motoryzacji, Project Trinity będzie dzierżył „nowo opracowaną platformę elektroniczną” i rewolucyjne podejście do składania całego modelu w 10 godzin, ale to, co dokładnie to oznacza, poznamy dopiero w 2026 roku. Już teraz wiemy jednak, że ten model zachwyci nawet pod kątem ładowania i zasięgu, choć cyferek nam brakuje. Cena ma z kolei wynosić około 35000$.

Czytaj też: Zwiastun Volkswagen Amarok 2022 pokazuje render pickupa w akcji

Obok samego Project Trinity, Volkswagen pokazał też render autonomicznego tira MAN, którego pozbawiono kabiny dla kierowcy: