Reklama
aplikuj.pl

Dni Fantastyki 2020 odwołane z powodu koronawirusa

Dnie Fantastyki 2020 data, Dni Fantastyki 2020 odwołane, Dni Fantastyki 2020 Wrocław, koronawirus Dni Fantastyki 2020

Po rozporządzeniu wydanym przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka kwestią czasu był odzew ze strony organizatorów wrocławskich Dni Fantastyki 2020. Przeczytaj wydane oświadczenie.

CZYTAJ TEŻ: Peacook prezentuje pierwszy zwiastun serialu Nowy wspaniały świat

14 kwietnia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, wydał rozporządzenie anulujące wszystkie wydarzenia kulturalne na terenie miasta do końca sierpnia. Z tego powodu odwołano już tegoroczny festiwal filmowy Nowe Horyzonty, a teraz przyszedł czas na Dni Fantastyki 2020. To najstarsza impreza fantastyczna na Dolnym Śląsku organizowana nieprzerwanie od 2004 roku. Niestety tegoroczna edycja nie odbędzie się z powodu koronawirusa.

Centrum Kultury „Zamek” wystosowało specjalne oświadczenie zarówno na stronie DF-ów jak i na Facebooku. Choć użyto tam sformułowania „zmiana terminu” to faktycznie tegoroczną imprezę odwołano przenosząc ją na przyszły rok. Nowa data to 2-4 lipca 2021 roku.

Drodzy Fantaści,

jeszcze do niedawna wierzyliśmy głęboko, że kolejne Dni Fantastyki będą mogły odbyć się w lipcu tego roku. Niestety, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Was, naszych uczestników oraz w związku z pojawiającymi się i niezależnymi od nas ograniczeniami, postanowiliśmy przenieść DF-y na 2-4 lipca 2021 roku. Liczymy, że do tego czasu sytuacja na tyle zostanie opanowana, że ponownie będziemy mogli się spotkać w Zamku, by wspólnie dzielić się naszą wspólną pasją.

Chcielibyśmy być razem z Wami on-line! Już teraz możecie na naszej stronie znaleźć nową zakładkę z tekstami od gości festiwalu oraz opowiadaniami nagradzanymi w ciągu kilku ostatnich lat w konkursie Kryształowych Smoków. I wciąż mamy zamiar powiększać nasze zbiory. Nie odwołujemy również i tegorocznego konkursu, niedługo w osobnej informacji przedstawimy w jaki sposób mamy zamiar go do przeprowadzić w zmienionych okolicznościach. O innych naszych kolejnych planach na ten rok, będziemy Was informować w kolejnych postach.

Sytuacja nie jest łatwa dla całej ekipy tworzącej Dni Fantastyki, liczymy na Wasze wsparcie i zrozumienie. Dbajcie o siebie i swoich bliskich, byśmy po wszystkim ponownie mogli się spotkać na DF-ach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News