Reklama
aplikuj.pl

Do apki mObywatel dodamy zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19

mobywatel, e-usługi

W aplikacji mObywatel możemy przechowywać cyfrowe wersje dokumentów, co znacznie ułatwia życie. Okazuje się, że wkrótce będziemy mogli dodać do niej także zaświadczenie, że jesteśmy zaszczepieniu na COVID-19.

Zaświadczenie o szczepieniu w aplikacji mObywatel

Do aplikacji mObywatel zawitają kolejne nowości. Obecnie można tam dodać m.in. cyfrową wersję prawa jazdy, legitymacji studenckiej czy szkolnej, a także dowodu osobistego. Dokumenty nie zastępują fizycznych odpowiedników, ale z pewnością ułatwiają życie, gdy np. musimy odebrać paczkę na poczcie. Podczas konferencji prasowej KPRM przy okazji pytania o apkę ProteGO Safe i przechowywanie w niej zaświadczenia o szczepieniu na COVID-19 pojawiła się ciekawa informacja.

Czytaj też: eSkrzynka – z usługi skorzystało prawie 4,5 mln osób
Czytaj też: Te trzy modele iPhone’ów stracą wsparcie Apple
Czytaj też: „Studyjna jakość” dźwięku w aplikacji Netflix na Androidzie

Marek Zagórski zdementował plotki mówiące, że każdy, kto będzie chciał przechowywać takie zaświadczenie będzie musiał mieć aplikację ProteGO Safe. Dodał również, że będzie można przechowywać je w aplikacji mObywatel, ale nie tylko. Ministerstwo Zdrowia szykuje bowiem jakąś nową, specjalną apkę, w której pojawi się zaświadczenie o szczepieniu, ale nie podał na jej temat żadnych dodatkowych informacji.

Na razie jednak wiadomość, że taka możliwość pojawi się w mObywatel powinna wszystkich ucieszyć. Dzięki temu nie trzeba będzie nosić ze sobą papierków, a jeśli już korzystamy z tego programu, to nie będzie konieczności instalowania kolejnych.