Do setki w nieco powyżej sekundy. Oto symulacja przyspieszenia Roadstera Tesli

Tesla Roadster, silniki rakietowe Tesla, przyspieszenie Roadstera Tesli

Kilka lat temu Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, zapowiedział, że w Roadsterze drugiej generacji pojawi się opcja wyboru pakietu SpaceX, pakietu, który w imię przyspieszenia zapewni samochodowi silniki rakietowe.

Ostatnio okazało się, że z biegiem lat zapał naszego wizjonera nie ochłonął, bo Musk ciągle twierdzi, że Tesla Roadster otrzyma silniki rakietowe. Wyjaśnił jednak, że zamiast silników rodem z rakiet, pakiet SpaceX sprowadzi się do pędników ukrytych po tablicą rejestracyjną, która podniesie się, aby wystrzelić sprężonym powietrzem podczas startu.

Gdyby Tesla rzeczywiście stworzyła takie dodatek dla elektrycznego Roadstera, ten mógłby prawdopodobnie przyspieszyć do 96,5 km/h w nieco ponad jedną sekundę. Chociaż jest to prawie niemożliwe, aby tak się stało, zdecydowanie fajnie jest zobaczyć, jak może to wyglądać (via InsideEVs).

Czytaj też: Jak Cybertruck Tesli wygląda na tle innych samochodów?

Teraz możemy to obejrzeć za sprawą specjalisty w CGI i inżyniera w lotnictwie, niejakiego Slave’a Popovskiego, który stworzył symulację z prawami fizyki, nadając Roadsterowy przyspieszenie do 96,5 km/h w 1,1 sekundy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News