AMD przed dwoma tygodniami złożyło odpowiedni wniosek o zarezerwowanie ciekawego znaku towarowego. Ten widniał wprawdzie na tamtejszej stronie przez wiele dni, ale dopiero teraz ktoś zdołał go odkopać. Jednak czy powinniśmy się w ogóle interesować znakiem AMD Radeon Vega II z perspektywy zwykłego konsumenta?

No cóż, AMD niestety nie jest skore ujawniać swoich planów co do kart graficznych, więc przygotujcie się na sporą dozę spekulacji. Na ten moment wiemy bowiem tylko tyle, że firma szykuje dwie serie GPU – Vega 20 na rynek profesjonalny oraz Navi dla zwyczajnych śmiertelników. Zarówno o tych pierwszych, jak i drugich wiemy już całkiem sporo, co nie uwalnia nas oczywiście od niedomówień. Wszystko przez ujawnione właśnie logo Vega II, które przedstawia to pierwsze, ale z dodatkiem w postaci dwóch „kresek na prawym skrzydle”. To oczywiście nie jest tak ciekawe, jak sam fakt, że nawet ten pierwszy wariant przyozdobił swojego czasu zarówno serię RX, Instinct, jak i Pro.

Sprowadza się to do tego, że ujawniony właśnie znak towarowy nie jest żadnym potwierdzeniem konsumenckiej serii ze rdzeniami Vega 20. Jeśli wierzyć ślepo zarówno plotkom, jak i oficjalnym informacją, to Vega II zawita tylko na pudełka z kartami Radeon Instinct, które mają zadebiutować już niedługo. Nadal nie poznaliśmy jednak daty premiery.

Czytaj też: Według przecieku AMD Navi RX 3080 zawalczy z RTX 2080

Źródło: Videocardz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!