Reklama
aplikuj.pl

Do walki z koronawirusem wkroczy technologia antyterrorystyczna

technologia antyterrorystyczna, koronawirus, Izrael,

W walce z koronawirusem o statusie pandemii wytacza się możliwie najcięższe działa, więc w tym celu Izrael postanowił zasięgnąć technologii antyterrorystycznej.

Jednak jak podaje Engadget, ta próba Izraela w kwestii powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa może być kolejnym zagrożeniem prywatności dla obywateli.

Premier Benjamin Netanyahu przedstawił plany wykorzystania technologii śledzenia z oddziałów antyterrorystycznych do lokalizowania ludzi mających kontakt z nosicielami wirusa. Na czym dokładnie polega ta technologia? Nie wiemy, ale sam premier wspomniał, że dotyczy „środków cyfrowych”.

Czytaj też: 10 ciekawostek o wirusach

Ekspert ds. prywatności, Avner Pinchuk ostrzegł, że może to obejmować zarówno śledzenie telefonu w czasie rzeczywistym w celu powiadomienia władz o naruszeniach kwarantanny, jak i śledzenie metadanych w celu ustalenia przemieszczania się ludzi i kontaktów z chorującymi na COVID-19.

Pod kątem innych działań, Izrael właśnie nakazał zamknięcie hoteli, centrów handlowych, restauracji i teatrów. Zastosowanie przez tamtejsze władze tego typu technologii jest jednak ewenementem na skalę światową w walce z pandemią.