WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dodatkowy monitor do laptopów własnej roboty

Rozsądnym krokiem dla każdego, kto pracuje na komputerze jest wyposażenie się w dodatkowy monitor. O ile nie jest to problemem na stacjonarnych stanowiskach z PC, to przy całej mobilności powiązanej z laptopem może być już nieco trudniejsze. Obecnie są wprawdzie stosowne mobilne rozwiązania, ale po co kupować, kiedy można zrobić swój własny dodatkowy monitor do laptopów?

Czytaj też: Xiaomi Mi MIX Alpha nie trafi do sprzedaży w 2019 roku

To właśnie postanowił stworzyć Matthew Perks z Wielkiej Brytanii, aby poprawić ergonomię oraz efektywność podczas pracy na komputerze. Postawił więc na drugi wyświetlacz tuż nad głównym monitorem, co ma za zadanie zmniejszyć zmęczenie szyi użytkownika.

Początek tej przygody rozpoczął się tak naprawdę w zeszłym miesiącu, kiedy to Perks wykorzystał element podświetlenia ze starego telewizora i przekształcił go w oświetlenie naśladujące światło dzienne. Wtedy wpadł na pomysł ze zrobieniem swojego własnego monitora, którego budowę rozpoczął od zakupienia matrycy IPS w Full HD na eBayu.

Przymocował ją następnie do jednego z dwóch aluminiowych paneli o dopasowanych rozmiarach i dołożył zawiasy oraz  zatrzaski z drukarki 3D z zawiasów z nadrukiem 3D. Wystarczyło dorzucić do tego połączenia płytkę interfejsu z akumulatorem do zasilania i po zabawie w lutowanie i łączenie przewodów, przymocował swój własny wyświetlacz do tylnej części laptopa.

Perks zwraca uwagę, że projekt można by uczynić nieco lżejszym, rezygnując z pakietu baterii i podłączając bezpośrednio do portu USB-C głównego laptopa.

Czytaj też: Wątpliwości co do szyfrowanego DNS w Chrome

Źródło: New Atlas