Reklama
aplikuj.pl

Premiera najmocniejszego na świecie SUVa konsumenckiego

Dodge zapewniło swojemu modelowi Durango silnik Hellcat, co sprawiło, że ujawniony właśnie model Dodge Durango SRT Hellcat 2021 stał się najwydajniejszym na świecie „zwyczajnym”, produkcyjnym SUVem.

Wraz z pojawieniem się Durango Hellcat i odejściem modeli Grand Caravan i Journey, teraz każdy model Dodge 2021 oferuje wysokowydajny wariant SRT. Transformacja Durango to jednak coś więcej niż przeszczep silnika (via Motor1), czyli głównej zmiany w tym modelu.

Dodge Durango SRT może pochwalić się mocą 710 koni mechanicznych i 875 Nm momentu obrotowego, dzięki 6,2-litrowemu silnikowi Hellcat V8, którego 2,4-litrowa turbosprężarka z dwuśrubowymi wirnikami robi wrażenie. Taka wydajność oznacza, że Durango SRT 2021 pokonał konkurencję w postaci BMW X5 M, Mercedesa-AMG GLE 63 S i Porsche Cayenne Turbo o ponad 100 KM.

Po piętach depcze mu tylko Cayenne Turbo S E-Hybrid ze swoimi 670 KM i 899 Nm. Po stronie osiągów napędzany jednostką Hellcat SUV przyspiesza do 96,5 km/h w zaledwie 3,5 sekundy, w swojej drodze do maksymalnej prędkości 290 km/h. Ćwierć mili zalicza z kolei w 11,5 sekundy, a jego możliwości holownicze rzędu 3950 kg zawstydzają nawet pickupy.

O przerzucanie energii na cztery koła (to standard) odpowiada ośmiobiegowy automat, a o przyczepność dbają całoroczne opony Pirelli Scorpion Zero. Zawieszenie, oparte na zawieszeniu Durango SRT 2020, zostało zmienione, aby zapewnić zarówno większy komfort, jak i sterowność.

Czytaj też: Hybryda kontra benzyna, czyli pojedynek Toyoty RAV4 z Camry TRD

Hamulce marki Brembo zapewniają jeszcze lepszą kontrolę dzięki dwuczęściowym przednim tarczom i z sześciotłoczkowymi przednimi i dwotłokowymi tylnymi zaciskami.

Dodge Durango SRT 2021 Hellcat nie został jeszcze wyceniony, ale szacunkowo będzie kosztować około 83000$, czyli 330000 zł. Premiera jeszcze tej jesieni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News