Dodge Viper kontra Audi R8, czyli wielki pojedynek V10

W wielkim pojedynku wolnossących silników V10 w wydaniu amerykańskim i europejskim spotyka się Dodge Viper i Audi R8.

Wyścig tych dwóch cacek, to również świetny przykład porównania silnika umieszczonego nad przednią i między osiami. Dlatego oba samochody nie są do końca “równe” – oprócz wspomnianego umiejscowienia silnika za kabiną w modelu Viper, ten doczekał się modyfikacji.

Przez to występujący poniżej Dodge Viper ze swoim ogromnym, bo 8,4-litrowym silnikiem V10 może pochwalić się mocą około 700 koni mechanicznych. Mniej, bo 670 koni ma do dyspozycji również podkręcone Audi R8 drugiej generacji, które jednak może pochwalić się napędem na wszystkie koła i szybką zmianą biegów z podwójnym sprzęgłem.

Pierwsza walka sprowadza się nie do tradycyjnego sprintu na ćwierć mili, a wyścigu już po rozwinięciu prędkości 64 km/h. Dzięki temu napęd AWD Audi nie jest już tak skuteczny, ale i tak w tej próbie R8 wygrała, zyskując czas na cudownym przyspieszeniu początkowym. Przy starcie z 50 km/h wygrał jednak Viper.

Czytaj też: Mercedes-AMG GT Black Series powraca! Data premiery ujawniona

Finalny werdykt zależy więc od trzeciej próby… która jednak może wielu nie zaspokoić, dlatego obejrzenie tego pokazu pozostawiam Wam.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News