WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Dodge Viper SRT-10 w wydaniu Bravado Banshee z GTA V sprzedany!

Rockstar Games przed pięcioma laty zapragnęło w swojej kampanii marketingowej GTA V czegoś naprawdę unikalnego. Zarząd wpadł więc na pomysł stworzenia samochodu Bravado Banshee z gry w rzeczywistym świecie, czym zajęła się firma West Coast Customs. Po całej akcji unikalny samochód trafił w ręce zwycięzcy w loterii organizowanej przez studio… aby teraz podbić aukcje na eBay.

Samochody są nieodzowną częścią GTA, nad którą Rockstar musiał spędzić naprawdę dużo czasu. Ich ilość mówi sama za siebie, a podobieństwa do realnych modeli sprawiają, że twórcy byli zmuszeni do lawirowania wśród poszczególnych elementów tak, aby finalnie nie otrzymać pozwu za nielegalne wykorzystanie IP jakiegoś koncernu. Wykupowanie licencji również nie wchodziło w grę, choć w tym momencie nie jestem pewny, czy obu stronom taka współpraca nie wyszłaby na lepsze pod kątem marketingu. Tak czy inaczej, rzeczywistych samochodów nie przyjdzie nam spotkać na ulicach GTA i vice versa. Może nie zmieni tego omawiany egzemplarz, ale przynajmniej wiemy, że ciągle istnieje.

Rzeczywisty Bravado Banshee nie został jednak stworzony od podstaw. Jest to bowiem zmodernizowany Dodge Viper SRT-10 z 2006 roku, który i tak finalnie jest cholernie podobny do fikcyjnego modelu. Jeśli chcieliście wejść w jego posiadanie, to niestety muszę Was rozczarować, bo został kupiony za 62991$ w pierwszym dniu świąt. Ktoś sprawił sobie zdecydowanie niemały prezent.

Czytaj też: Cztery koła, silniki odrzutowe i możliwość transformacji w hoverbike

Źródło: eBay