WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Dodge zamontowało złe koła na prawie 200 nowych modelach Charger i Challenger

Linia montażowa Dodge dała niedawno ciała, dlatego firma była zmuszona wezwać właścicieli 173 nowych samochodów do serwisu.

Sprawa dotyczy tak naprawdę różnych wariantów nowych modeli Challenger i Charger, ponieważ w fabryce zamontowano nieprawidłowe przednie felgi. Takie niedopatrzenie w ekstremalnych sytuacjach może zagrozić zdrowiu i życiu, ponieważ ten zestaw kół może spowodować uszkodzenie opon. Jeśli wczytamy się w ogłoszenie, problem może doprowadzić do zetknięcia się przednich opon ze zwrotnicą.

Wadliwie wyposażonym samochodom zapewniono darmową wymianę przednich felg, a w razie potrzeby również znajdujących się na nich opon wraz z całą procedurą regulacji. Jednak do tej pory żaden właściciel nie zgłosił problemów z tymi kołami. Ponoć mowa dokładnie o egzemplarza, które zostały wyprodukowane między 28 maja a 25 września. Lista pojazdów, których dotyczy problem, obejmuje 111 Chargerów i 62 Challengerów.

Allpar.com donosi, że problem został po raz pierwszy wykryty przez pracowników fabryki montażowej Chrysler’s Brampton w Ontario, którzy zauważyli, że opona i zwrotnica w niektórych samochodach znajdują się zbyt blisko siebie.

ŹRÓDŁO: Road and Track