Reklama
aplikuj.pl

Dom niczym szklarnia. Czym jest wyjątkowy Das Glashaus?

Dom niczym szklarnia, Das Glashaus

Szklane domy słyną z tego, że w nocy jest w nich zimno, a w dzień parno, czyli (w skrócie) nieprzyjemnie, ale Das Glashaus łączy zalety murów z zaletami szkła w formie unikalnego duetu. Odpowiada za niego firma Sigurd Larsen, która doczekała się zlecenia na „letni domek, w którym mogłaby docenić piękno otaczającej przyrody.

Na parterze świetnie wykończony dom, a na piętrze… szklarnia bez roślin, ale za to z łóżkiem

Nie są to jedynie czcze marzenia, bo prace nie zakończyły się na samym projekcie i wizualizacji. W rzeczywistości Das Glashaus znajduje się na wsi w Brandenburgii w Niemczech i ma powierzchnię około 183 m². Znaczną część parteru tego domu zajmuje otwarty salon, jadalnia i kuchnia, a ogólny wystrój jest bardzo przyjazny dla oka za sprawą betonowych cegieł i drewna. Poza tymi pomieszczeniami na parterze znalazły się też dwie sypialnie i łazienka.

Czytaj też: Nowe konsole PlayStation 5. Znamy szczegóły ulepszenia Sony CFI-1202

Na piętrze, czyli „w szklarni” znajduje się łóżko, stół i wanna (odważnie), a wszechobecne przezroczyste materiały zapewniają wspaniałe widoki na okoliczny wiejski krajobraz. Co ważne, tylko zachodnia część dachu jest szklana – tą wschodnią buduje poliwęglan, ale obie składają się w dużym stopniu z drewna, pełniącego strukturalną funkcję.