Reklama
aplikuj.pl

Nowe konsole PlayStation 5. Znamy szczegóły ulepszenia Sony CFI-1202

Nowe konsole PlayStation 5, szczegóły ulepszenia Sony CFI-1202, Sony CFI-1202

Wszyscy ci, którzy wstrzymali się z zakupem konsoli Sony nowej generacji, mogą teraz uśmiechnąć się pod nosem. Nie dlatego, że wiele nie stracili (patrząc na gry ekskluzywne na PS5), a przede wszystkim przez to, że tak naprawdę zyskali. Mowa o niedawnym odświeżeniu (via Angstronomics), w ramach to którego powstały nowe konsole PlayStation 5 w wersji CFI-1202.

CFI-1202, czyli nowe konsole PlayStation 5

Sony PlayStation 5 CFI-1202 zapewnia niższe temperatury i pobór mocy, a na dodatek lżejsza, działa chłodniej i zużywa mniej energii, a to wszystko dzięki odświeżonemu układowi SoC AMD Oberon Plus, który powstał w procesie technologicznym TSMC 6nm, a nie 7nm. Ten zapewnia wzrost gęstości tranzystorów o 18,8%, a także zmniejsza zużycie energii, co z kolei obniża temperaturę.

Czytaj też: Najnowsza aktualizacja iOS 16 rozwiązuje problem z trzęsącym się aparatem w serii iPhone 14

To właśnie dlatego nowe konsole Sony PS5 są lżejsze i dzierżą mniejszy radiator (to jedynie oszczędność dla producenta) w porównaniu do wariantów startowych. Nowa matryca mierzy około 260 mm kwadratowych, czyli o ~40 mm kwadratowych mniej, co bezpośrednio przekłada się na uzysk, więc również zyski Sony. Poprawie powinna ulec również ogólna dostępność.