Reklama
aplikuj.pl

Gratka dla pszczelarzy? Ten domek z wewnętrznym ulem umożliwi Wam spanie z całym milionem pszczół

Chociaż Światowy Dzień Pszczół jest już za nami (miał miejsce 20 maja), to warto wspomnieć o dziele włoskiego pszczelarza Rocco Filomeno, który zbudował dziwaczny domek. Ten jest otwarty na gości i pozwala im spać bezpośrednio przy w pełni funkcjonującym ulu, który został wbudowany w sufit.

Powstał domek z wewnętrznym ulem

Ten wyjątkowy dla każdego pszczelarza domek o nazwie Wonder Bee & Bee znajduje się w pobliżu wioski Grottole w południowych Włoszech. Jego stworzenie kosztowało 17000$, które zebrano w ramach kampanii crowdfundingowej, a do jego budowy zaangażowano 17 wolontariuszy. Składa się głównie z drewna jodłowego i brzozowego (poza oknami) i obejmuje łącznie aż dziewięć pasiek zintegrowanych z jego zewnętrzną częścią.

Zdecydowanie jest to domek, którego można wykorzystać albo w formie atrakcji turystycznej w stylu (wejdź, posłuchaj brzęczenia i wyjdź), albo oferować go turystom szukającym noclegu na jedną noc. Znajduje się w nim bowiem tylko jeden pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami, schowkiem, zlewem i dzbankiem z wodą. Toaleta znajduje się w innym domku w pobliżu, prysznic na drzewie oliwnym, a zamiast lodówki odwiedzający mogą skorzystać z… torby wypełnionej lodem.

Czytaj też: Autorzy Beyond Skyrim Morrowind docenieni przez Bethesdę

Wedle informacji udostępnionych przez Airbnb w tym surowym, prostopadłościennym domku mieszka około miliona pszczół, a dochód z jego wynajmowania jest przekazywany na ochronę pszczół przez lokalną organizację pozarządową.