Reklama
aplikuj.pl

Nie lubicie domowych porządków? Powstające roboty firmy Dyson Was w tym wyręczą

roboty firmy Dyson, Dyson

Dyson to producent wielu sprzętów AGD o świetnej jakości, które są znane na całym świecie. Ich cena… no cóż, przynajmniej zdradza bezpośrednio, skąd firma czerpie budżet na prowadzenie tajemniczego laboratorium zlokalizowanego na lotnisku Hullavington w Wiltshire w Wielkiej Brytanii. Teraz świat się o nim dowiedział, bo Dyson poszukuje obecnie około 700 inżynierów, aby przyspieszyć swoje wysiłki.

Powstają wyspecjalizowane w sprzątaniu roboty firmy Dyson

Trudno mówić tak naprawdę o czymkolwiek w ofercie Dyson pod tym kątem, bo firma zwyczajnie nie podała jeszcze szczegółów na temat żadnego z modeli. Dotychczasowe osiągnięcia traktuje bardziej w formie zachęcenia potencjalnych nowych pracowników do zaciągnięcia się w jej szeregi. Wygląda jednak na to, że wiele tych domowych robotów przyjmuje dosyć tradycyjną formę robotycznych ramion przystosowanych do wykonywania typowych porządkowych prac domowych.

Czytaj też: Sieci bezprzewodowe mogą ułatwić robotom nawigację, rozwiązując problem braku GPS

Na nagraniu widzimy jednego robota przeznaczonego do odkurzania poduszek siedzeń, drugiego zajmującego się zmywaniem, a przynajmniej układaniem naczyń na suszarce i wreszcie trzeciego, który sprzątał pomieszczenie z rozrzuconych przedmiotów. Każdy z nich do pracy wykorzystuje szereg systemów wizyjnych, wykrywających otoczenie i ludzi za pomocą czujników, kamer i systemów termowizyjnych.