Reklama
aplikuj.pl

Domowy magazyn energii od Toyoty. Naładujemy go panelami słonecznymi lub… autami

Domowy magazyn energii od Toyoty,

Firmy z całego świata powoli doganiają Teslę i świetnym tego przykładem jest O-Uchi Kyuden od Toyoty, który jest niczym Powerwall firmy Elona Muska. To nic innego, jak domowy magazyn energii.

Oto domowy magazyn energii od Toyoty

Toyota pochwaliła się, że jej domowy magazyn energii O-Uchi Kyuden wykorzystuje technologię opracowaną dla pojazdów elektrycznych. Jest przeznaczony do codziennego użytku, ale przede wszystkim ma pełnić formę awaryjnego źródła energii. Ma pojemność znamionową 8,7 kWh i moc znamionową 5,5 kWh, a jego instalację można przeprowadzić na zewnątrz domu. Na taką przyjemność mogą jednak pozwolić sobie wyłącznie w Japonii, bo to tam system ma być (początkowo) dostępny i sprzedawany firmom budowlanym od sierpnia.

Ceny tego dzieła Toyoty są jednak nadal nieznane, ale specyfikacja wręcz przeciwnie. Przyjmujący format prostopadłościanu O-Uchi Kyuden mnierzy 1142 x 341 x 432 mm i waży 142 kilogramy. Jednak adapter zasilania elektrycznego i kondycjoner hybrydowy zwiększają tę wartość o dodatkowe 42 kg. Proces ładowania może obejmować sieć miejską, panele słoneczne lub akumulator innego pojazdu elektrycznego.

Czytaj też: Drzewo Drzew, czyli wyjątkowa rzeźba będąca domem dla 350 sadzonek

Warto wspomnieć, że ten magazyn nie nada się do zimnych klimatów, jako że zakres jego pracy w myśl temperatur wynosi od -20ºC do 45ºC. Z kolei dołączona aplikacja pozwala sprawdzić poziom naładowania akumulatora, dostosować jego moc lub przełączać się między różnymi źródłami zasilania.