Reklama

Donald Trump zapowiada blokadę TikToka

Parasite, Oscary 2020, Donald Trump, Parasite Oscary 2020,

Donald Trump nie zamierza czekać na ewentualną sprzedaż TikToka. Amerykański prezydent zapowiedział, że serwis zostanie zablokowany w Stanach Zjednoczonych i w zasadzie może to zrobić od ręki. Tylko nie do końca wiadomo jak chce to zrobić.

Blokujemy TikToka

W rozmowie z dziennikarzami na pokładzie Air Force One Donald Trump powiedział, że blokuje TikToka. Prezydent Stanów Zjednoczonych dodał, że stosowne rozporządzenie jest w stanie podpisać w zasadzie w ciągu jednego dnia.

Czytaj też: TikTok na sprzedaż? To może uratować serwis

Zablokować, ale jak? Czym?

To nie pierwszy raz, kiedy Donald Trump zapowiada realizację swojego pomysłu w trybie na wczoraj. Od razu skojarzyło mi się to z jego wpisem na Twitterze, w którym domagał się wprowadzenia w Stanach Zjednoczonych sieci 5G, a najlepiej od razu 6G.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1098581869233344512?s=20

W przypadku TikToka nie wiadomo jak Donald Trump chce go blokować. Taka decyzja musi mieć odpowiednie umocowanie prawne, ale nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących przedsięwzięcia.

Czytaj też: Zaobserwowano zjawisko, które przez długi czas wydawało się jedynie teorią

Taka blokada wymaga odpowiedniego zestawienia przepisów, które zmuszą sklepy z aplikacjami do usunięcia TikToka ze swojej oferty. Choć aplikację i tak będzie można wtedy pobrać na przeróżne inne sposoby. Choćby w postaci pliku .apk ściągniętego z Internetu.

Amerykańscy fani TikToka powinni mieć nadzieję, że Donald Trump nie wpadnie na wykorzystanie działań podjętych przez stan Gujarat w Indiach. Na początku 2019 roku zakazano tam grania w PUBG Mobile. Aby egzekwować zakaz powstały tam nawet specjalne grupy policyjne, które sprawdzały smartfony obywateli w poszukiwania zainstalowanej zakazanej gry. Idąc tym tropem, zanurzając się jeszcze mocniej w oparach absurdu. można by wprowadzić kary dla każdej osoby, które w miejscu publicznym tańczy przed nagrywającym smartfonem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News