WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Parasite najlepszym oskarowym filmem – według Donalda Trumpa to kpina

Tegoroczne Oscary zostały zdominowane przez film Parasite, który zdobył statuetki zarówno w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny jak i Najlepszy Film. Dla wielu było to zaskoczenie, ale dla większości pozytywne. Donald Trump jednak krytykuje tegoroczne Oscary.

Podczas swojego niedawnego wystąpienia w Kolorado Donald Trump wypowiedział się na temat Koreańskiego filmu Parasite, który szturmem podbił tegoroczne Oscary. Produkcja dostała sześć nominacji, zaś gala skończyła się 4 statuetkami, w tym dla Najlepszego Filmu i Najlepszego Filmu Międzynarodowego. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych zdecydowanie ten wybór się nie spodobał i postanowił powiedzieć o tym publicznie.

Trump ostro skomentował zwycięstwo Parasite mówiąc, że USA ma i tak wystarczająco dużo problemów z Koreą Południową, a jeszcze statuetka, która według niego kompletnie Parasite się nie należy. Dodał również, że było tak wiele dobrych filmów, a oni musieli akurat wybrać produkcje koreańską. Myślał też, że był to Oscar dla najlepszego filmu międzynarodowego, a nie dla najlepszego ogólnie. Na szczęście na odpowiedź ze strony dystrybutora filmu nie trzeba było długo czekać. Trumpowi zarzucono w prostych słowach, że nie potrafi czytać, więc taka ignorancja z jego strony nikogo nie dziwi.

Miejmy nadzieję, że wypowiedź Donalda Trumpa w żaden sposób nie wpłynie na przyszłe decyzje Akademii. Po raz pierwszy od wielu lat Oscary potrafiły nas czymś pozytywnym zaskoczyć.

Parasite, Oscary 2020, Donald Trump, Parasite Oscary 2020,