Reklama
aplikuj.pl

Donald Trump znowu na celowniku użytkowników TikToka

Powiedzmy sobie otwarcie – to musiało tak się skończyć. Niezadowoleni użytkownicy TikToka, którym Donald Trump grozi odcięciem od aplikacji, postanowili w końcu zareagować. Ich celem stała się oficjalna aplikacja przedwyborcza obecnego prezydenta USA.

Recenzją w aplikację – to znany schemat działania

Review-bombing to termin znany głównie z rynku gier komputerowych. Kiedy z jakiegoś powodu gra, albo częściej jej twórcy podpadną graczom, ci zaczynają wystawiać gdzie tylko się da negatywne oceny. Dokładnie tak postąpili użytkownicy TikToka z aplikacją przedwyborczą Donalda Trumpa.

W przypadku wielu negatywnych ocen aplikacji w AppStore, jest ona usuwana ze sklepu… No nie, nie jest. Apple w tej sprawie wyjaśnia, że nie usuwa z AppStore aplikacji tylko za to, że ma niskie oceny. TikTokerzy raczej tego nie wiedzieli i przy pomocy popularnych twórców obecnych na platformie, którzy propagowali akcję, ruszyli.

Aplikacja Trumpa mocno oberwała

Obok niskich ocen zostawiane były komentarze. O tym, że aplikacja się zawiesza, źle działa i kradnie dane osobowe. Tak wyglądają główne hasła, które pojawiały się w negatywnych ocenach w AppStore i Google Play:

Osoby zajmujące się kampanią Trumpa powiedziały, że niskie oceny nie wpłynęły w żaden sposób na funkcjonowanie aplikacji. A przy okazji zawsze można dodać, że to zorganizowany atak chińskich służb potwierdzający zagrożenie ze strony TikToka…

Nic się nie dzieje, ale profilaktycznie wyzerujemy ocey

7 lipca aplikacja dostała 20 500 jednogwiazdkowych ocen. 9 lipca było ich już łącznie 216 500. 11 lipca średnia ocen aplikacji wynosiła 1,2. W zależności od aktualnych wydarzeń i komentarzy politycznych, liczba negatywnych ocen przysłaniała pozytywne. Np. 13 lipca było to 5 383 negatywnych przeciwko 896 pozytywnych, a 10 i 11 sierpnia 490 przeciwko 59.

Pomimo zapewnień, że nic się nie stało, 14 sierpnia twórcy aplikacji zrestartowali licznik ocen w AppStore. Choć oficjalnie temu zaprzeczają, liczba ocen spadła do zaledwie kilku tysięcy, a ocena wzrosła do 3,9. Na dzień przed restartem aplikacja miała ocenę 1,5.

Jeśli pojawiła się reakcja ze strony sztabu Trumpa, użytkownicy TikToka mogą wrócić do akcji ze zdwojoną siłą. Jak na razie Donald Trump zdecydowanie przegrywa z TikTokerami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News