WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Czekacie na dostępność GeForce RTX 3000? Nie mamy dla Was dobrych wiadomości

Czekacie na dostępność GeForce RTX 3000? Nie mamy dla Was dobrych wiadomości

NVIDIA nadal nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu na karty graficzne GeForce RTX 3000, co widać po ich dostępności w sklepach, która niestety nie poprawi się za szybko.

Dostępność GeForce RTX 3000 kpiną

Przed czterema laty rynek kryptowalut spustoszył zapasy kart graficznych w sklepach i gdy wszystko było na dobrej drodze do odnowy rynku, pojawiła się pandemia. I tu jesteśmy my, czekający na swoje nowe karty graficzne i konsole nowej generacji. Na te modele od NVIDIA niestety trochę poczekamy.

Czytaj też: Intel wypuszcza NUC M15 Laptop Kit
Czytaj też: McLaren Senna GTR LEGO Technic nowym zestawem LEGO
Czytaj też: Samsung ma zniżkę na soundbar. Tylko kupcie dobry model TV

W niedawnej rozmowie z inwestorami, dyrektor finansowy firmy NVIDIA, Colette Kress, potwierdziła, że przyczyną ostatnich niedoborów procesorów graficznych są długie cykle i ograniczenia w łańcuchach dostaw, co w dobie pandemii nie jest niczym dziwnym (via Videocardz).

W zeszłym miesiącu z kolei dyrektor generalny firmy, Jensen Huang, powiedział, że problemy z dostawami mogą utrzymywać się do końca 2020 roku. Jest połowa listopada i problemy nie zniknęły, więc możemy być pewni, że taka sytuacja na rynku potrwa jeszcze przez kilka miesięcy.

Czytaj też: Gigabyte BRIX S zasilane przez Ryzeny 4000U
Czytaj też: Alpahcool wypuszcza blok Eisblock Aurora Acryl GPX-A na Radeony RX 6800 i XT
Czytaj też: Premiera PlayStation 5 w Warszawie – fantastyczny pokaz multimedialny

Po drugiej stronie barykady nie jest bardziej kolorowo. W rzeczywistości AMD boryka się z podobnymi problemami z niedawno ogłoszoną serią Radeon RX 6800, która najwyraźniej miała nawet niższą podaż niż seria GeForce RTX 30.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News