Reklama
aplikuj.pl

Dragon Age w końcu na etapie produkcji. Gdzie jest Mass Effect?

dragon age

BioWare podzieliło się informacjami na temat nadchodzących gier studia. O grach w ostatnim czasie słyszeliśmy tylko z przecieków, a teraz mamy oficjalne wieści.

Projekt Dragon Age gotowy

Deweloperzy z BioWare podzielili się wieściami na temat nowego Dragon Age, Mass Effect oraz Star Wars: The Old Republic. Pokrótce omówmy najpierw Star Wars: The Old Republic – tytuł otrzymał dodatek fabularny o nazwie Legacy of the Sith. Rozszerzenie stanowi punkt wyjścia do pełnego roku galaktycznych intryg, konfliktów i tajemnic. Dziedzictwo Sithów pozwoli graczom przenieść się w najmroczniejsze i najodleglejsze zakątki galaktyki i odblokować możliwość wyboru własnego stylu walki, dając im dostęp do jeszcze większej liczby opcji niż kiedykolwiek wcześniej, jeśli chodzi o doświadczenie własnej przygody w uniwersum Star Wars. Twórcy obiecują, że gra dalej będzie otrzymywać aktualizacje, które jeszcze bardziej rozbudują tytuł.

Czytaj też: God of War w 8K na PC wygląda fenomenalnie

Jeśli chodzi o Dragon Age – produkcja w końcu została doprowadzona do etapu, gdy wszystko o jej kształcie powinno być już ustanowione i teraz zespół deweloperski naprawdę może tworzyć grę. Na tytuł zatem spokojnie poczekamy jeszcze wiele miesięcy i oby ten okres był dla zespołu spokojny. Grze znów zmienił się production manager i teraz jest nim Mac Walters, który niedawno odpowiadał za bardzo dobrze przyjęte Mass Effect: Edycja Legendarna.

Mass Effect lata świetlne od nas?

BioWare nie zapomniało wspomnieć również o Mass Effect. Studio przyznaje, że prace nad gra trwają, ale deweloperzy wciąż są na etapie prototypownia nowych pomysłów i projektowania założeń rozgrywki. Twórcy nie mają zatem gotowego jeszcze wstępnego projektu gry, ale podobno nie powinniśmy się niczego obawiać. Nowy Mass Effect tworzony jest przez weteranów BioWare, a do tego zatrudniono masę bardzo utalentowanych pracowników.

Czytaj też: Co słychać w Diablo Immortal? Twórcy przerabiają mikropłatności

Zespół wie, że gracze chcieliby najlepiej już dostać grę w swoje ręce, ale podkreślają, że gdy dochodzi do zmiany generacji konsol i pojawiają się nowe możliwości produkcyjne, to długo zajmuje ustalenie niektórych kwestii. Priorytetem zespołu jest jakość i chcą w spokoju tworzyć swój kolejny, miejmy nadzieję, hit.