Reklama
aplikuj.pl

Dragon Age Inkwizycja na PS3 pogrzebał marzenia BioWare

dragon age

Czekacie na Dragon Age 4? Przed grą jeszcze długa droga, ale tymczasem powrócił temat poprzedniej odsłony – Dragon Age Inkwizycja. Jak wydanie na PS3 pogrzebało tytuł?

Dragon Age Inkwizycja przegrał z Wiedźminem

Były szef BioWare udzielił nowego wywiadu, w którym wspomina czasy studia z okresu powstawania Dragon Age Inkwizycja. Dziś wiadomo, że nie był to najlepszy okres dla deweloperów, którzy męczyli się przy pracy nad grą w silniku Frostbite. Okazuje się jednak, że nie tylko silnik był problemem.

Czytaj też: Nowa gra Techlandu! Co po Dying Light 2?

Nie wszyscy pamiętają bowiem, że Dragon Age Inkwizycja trafiło też na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Jak gra tam wyglądała? Cóż, tak jak się tego spodziewacie.

Aaryn Flynn wspomina, iż praca nad silnikiem była katorgą, ale to też tworzenie produkcji na tak leciwe konsole sprawiło mnóstwo problemów. Przez to, że tytuł musiał działać na tych sprzętach i nie było oddzielnego zespołu, który prowadziłby projekt portu gry na stare urządzenia, wszystko musiało powstawać jednocześnie, mocno ograniczając ambicje studia.

Czytaj też: Starfield wycieka. Kolejne zrzuty ekranu z gry dostępne

Wiele z założeń gry czy wielkich ambicji musiano porzucić, ponieważ technologicznie nie były to rzeczy możliwe do wykonania. Deweloper przytacza tutaj przykład Wiedźmin 3 Dziki Gon, który nie wyszedł na tak stare sprzęty i wyszło mu to na dobre przy okazji premiery tylko na nowych konsolach. Cóż, aż się prosi wspomnieć coś o Cyberpunku 2077, ale już taki nie będę.

Co z Dragon Age 4?

Co słychać w sprawie Dragon Age 4? Na ten moment produkcja ma powstawać w o wiele lepszych warunkach, a deweloperzy mają masę czasu na przygotowanie ambitnej produkcji.

Zapuść się do Thedas, żywego świata pełnego nieprzystępnych, dzikich rejonów, zdradliwych labiryntów i lśniących miast. Trwa Smocza Era: czas wojen między narodami, zażartych batalii i tajemnej magii. Teraz los tego świata zawisł na włosku.

Thedas potrzebuje nowego bohatera; kogoś, kogo nie będą się spodziewać. Stwórz dzielną drużynę, która rzuci wyzwanie narastającej nawałnicy. Przygotuj się na przyjaźnie, dramaty i romanse podczas prób stworzenia zgranego zespołu z grupy wyjątkowych indywidualności. Zostań bohaterem i promykiem nadziei w najmroczniejszych chwilach tego świata.

Sam trochę stękniłem się za fantasty od Electronic Arts, ale lepiej zagrać w coś dopracowanego, niż pośpieszanego.