Reklama
aplikuj.pl

Nowa gra Techlandu! Co po Dying Light 2?

dying light 2

Czym będzie nowa produkcja Techlandu? Informacje wyszukane przez graczy w sieci wskazują na to, że deweloperzy już od dłuższego czasu pracują nad tytułem, który będzie nową marką.

Dying Light 2 pożyje lata

Techland obiecał, że Dying Light 2 będzie otrzymywał wsparcie przez lata. Mamy tutaj być świadkami sytuacji, w której tytuł regularnie będzie rozwijany, a gracze otrzymywać będą mniejsze i większe dodatki. Już teraz gracze otrzymali dodatkowe stroje dla głównego bohatera, nowe wyzwania parkourowe, a do tego przecież słyszeliśmy już o planowanych dodatkach fabularnych.

Czytaj też: E3 odwołane, ale nadciąga Summer Game Fest 2022

Gdy wejdziemy w opis gry w różnych sklepach cyfrowych, to przekonamy się, że zakup edycji Deluxe gry gwarantuje dostęp do fabularnego dodatku, który pojawi się kilka miesięcy po premierze gry. Gdy sprawdzimy, co oferuje wersje Ultimate gry – przeczytamy o dostępie do dwóch dodatków fabularnych, które będą dostępne miesiące po premierze Dying Light 2. Rozwój Dying Light to jednak jedno. Co jeszcze szykuje Techland?

Nowa gra Techlandu

Od czasu do czasu pojawiają się plotki na temat tego, że Techland pracuje również nad drugą grą. Niektórzy twierdzą, że będzie to fantasy RPG, ale tak naprawdę nie ma żadnego pewnego przecieku ze studia, który jednoznacznie wskazywałby na to, że Techland idzie w tym kierunku. Część plotek o fantasy RPG zapewne bierze się jeszcze z historii o anulowanym projekcie Hellraid, który skończył jako dodatek DLC do pierwszego Dying Light.

Teraz jednak być może dowiedzieliśmy się czegoś bardziej konkretnego. Jeden z byłych deweloperów gry opisał swoją pracę w Techlandzie na profilu LinkedIn. Aktualnie pracuj on w Bloober Team, ale wcześniej, przez pięć lat, od 2016 roku działał we wrocławskiej firmie. Czym się zajmował?

Czytaj też: Mass Effect Demake na Game Boy Advanced wygląda perfekcyjnie

https://twitter.com/FaizShaikh7681/status/1510605509497593856?s=20&t=gRhQ3kBGH4o4fDPlhiM78Q

Z opisu dowiadujemy się, że pomagał przy Dying Light 2, ale jego główne zadanie było inne. Okazuje się, że budował on zespół osób pracujących przy nieogłoszonym projekcie Techlandu. Z 25 osób zrobiło się 90.

Warto również zwrócić uwagę na wymagania dla nowych pracowników dołączających do Techlandu. Nowi pracownicy powinni dobrze czuć warstwę narracji i rozgrywki w grach RPG akcji z otwartym światem. Przyda się również doświadczenie przy grach z widokiem pierwszo- i trzecio-osobowym. Wiadomo również, że deweloperzy będą pracować przy autorskim C-Engine. Czy ogłoszenia o pracę nie odnoszą się do Dying Light? Cóż, nazywanie tej produkcji RPG-akcji jest trochę naciągane, a co najważniejsze – w DL nie ma widoku trzecio-osobowego.