WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dron RangePro X8 obiecuje 70-minutowy lot

W dronach kluczową cechą jest wytrzymałość akumulatora podczas lotu, który często zapewnia energię na 20/30 minut lotu. Dlatego też na rynku wyróżnia się RangePro X8.

Oczywiście nie jest to taki zwyczajny quadcopter, a dron z ośmioma zestawami śmigieł i silników. Między innymi dzięki temu RangePro X8 jest w stanie wytrzymać w locie całe 70 minut.

RangePro X8, dron RangePro X8, zasięg RangePro X8

Według firmy TerraView z Kalifornii jego nowy RangePro X8 działa przez ponad 70 minut na jedno ładowanie. Wiele ma w tym oczywiście również do powiedzenia dołączona bateria litowo-polimerowa o pojemności 24000 mAh, która waży swoje i w tym przypadku przechyla wagę drona na 4,4 kilogramy. Sam w sobie jest wykonany z włókna węglowego.

Będąc w powietrzu, dron RangePro X8 jest w stanie latać z maksymalną prędkością rzędu 90 km/h, automatycznie omijając przeszkody dzięki 360-stopniowemu układowi świateł antykolizyjnych. Jest również stosunkowo odporny na deszcz (certyfikat IP43) i przenosić spore ładunki, więc tutaj właśnie wchodzą do gry różnorodne gadżety innych firm, takie jak kamery optyczne, czy termiczne wyposażone w gimbal, a także radary LiDAR. Sam w sobie ma jednak kamerę wideo 4K/30 fps, która przesyła wideo w czasie rzeczywistym 1080p do użytkownika.

W zestawie nie zabrakło stosownego kontrolera, który rozszerza zasięg drona do 4,8 kilometrów. Po stronie oprogramowania znajduje się z kolei aplikacja na smartfony. Ciągle czekamy jednak na cenę i dostępność tego modelu.

ŹRÓDŁO: New Atlas