WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sztuczna inteligencja walczy ze sobą w szachach Neo i warcabach Swap

Na Kickstarterze znajdziemy już najnowsze produkty firmy Infivention, czyli cholernie inteligentne szachy Neo i warcaby Swap, które poruszają się samodzielnie.

Neo to znormalizowana siatka kwadratów 8×8 z figurkami o wymiarach 1,5 cala każda, pomijając 2,5-calowego króla. O jej elitarności świadczy wykonanie z hebanu, drewna lub kamienia. Swap z kolei ma większą, bo 96-kwadratową siatkę, dzięki której zachowuje kompatybilność nie tylko z zasadami znanymi z warcabów. Ten jest już wykończony szczotkowanym metalem.

Jednak najważniejszego w modelu Neo i Swap tak naprawdę nie widać, bo całe osprzętowienie znajduje się pod planszą. Tam trafiło m.in. „ramię” z głowicą magnetyczną, która porusza elementami z magnetyczną podstawą. Przeciwnikami może być sama plansza z wbudowaną sztuczną inteligencją lub inny gracz z całego świata ze swoim egzemplarzem gry lub wirtualnym odpowiednikiem na chess.com.

https://www.kickstarter.com/projects/infivention/square-off-neo-and-swap-board-games-powered-by-robotics-and-ai?utm_source=newatlas.com&utm_medium=kickbooster&utm_content=link&utm_campaign=596a2c09

Towarzysząca aplikacja umożliwia użytkownikom nawiązywanie połączeń wideo z przeciwnikami, przeglądanie analizy po grze lub wgląd na powtórkę poprzednich meczów, aby sprawdzić, gdzie daliśmy ciała. Firma Infivention finansuje obecnie dwie nowe gry na Kickstarterze, gdzie zebrała już ponad 350000$ z planowanych 500000$. Cena za Neo wynosi teraz 119$, a za Swap 149$, ale w obu przypadkach kwoty te są ograniczone czasem.

ŹRÓDŁO: New Atlas