Reklama
aplikuj.pl

Oto innowacyjny bezemisyjny dron z napędem jonowym Silent Ventus

innowacyjny bezemisyjny dron, dron z napędem jonowym, Silent Ventus

Florydzka firma Undefined Technologies pokazała światu swoje najnowsze dzieło w postaci Silent Ventus. To innowacyjny, bo bezemisyjny dron z napędem jonowym, który jest rozwijany od dłuższego czasu, a obecnie przyjmuje formę prototypu.

Dron z napędem jonowym Silent Ventus

Całą swoją wyjątkowość dron Silent Ventus zawdzięcza temu, że wykorzystuje opatentowaną technologię do pełnej aktywacji chmury jonowej wokół siebie. To dzięki temu może generować wysoki poziom ciągu jonowego w powietrzu atmosferycznym i latać niemal bezgłośnie. Prace nad dronem trwają już od jakiegoś czasu, z czego wcześniej (w grudniu 2021 roku) odbył on aż 2-minutowy i 30-sekundowy lot z misją, podczas którego sprawdzono jego osiągi, dynamikę lotu, wytrzymałość i poziom hałasu.

Silent Ventus jest żywym przykładem naszego zamiaru stworzenia zrównoważonego, postępowego i mniej hałaśliwego środowiska miejskiego. Projekt ten przybliża nas do naszego produktu końcowego i umożliwia nam zaprezentowanie podwójnego zastosowania naszej technologii

– powiedział w oświadczeniu Tomas Pribanic, założyciel i dyrektor generalny firmy Undefined Technologies.

Czytaj też: Kultowy dron MQ-9 Reaper przetestowany z nowym zaawansowanym radarem Seaspray

Inżynierowie prowadzący testy stwierdzili, że czas lotu samolotu wydłużył się pięciokrotnie w stosunku do poprzedniej wersji i generował hałas na poziomie poniżej 85 decybeli. Teraz jednak najnowsza wersja drona Silent Ventus „wykorzystuje innowacyjne zasady fizyki do generowania hałasu na poziomie poniżej 70 dB”, podczas gdy tradycyjne drony wytwarzają hałas o natężeniu od 85 do 96 dB.