Reklama

Drony dostawcze z RDS2, czyli rewolucja w sektorze dostaw

Drony dostawcze z RDS2, rewolucja w sektorze dostaw

Firma-startup A2Z Drone Delivery z Los Angeles stworzyła zestaw Rapid Delivery System 2, który potencjalnie doprowadzi do rewolucji w sektorze dostaw nowej generacji. Drony dostawcze z RDS2 mogą bowiem zająć się transportowaniem praktycznie każdego kształtu i rozmiaru paczki, o ile jej waga nie przekracza 10 kg.

Jak drony dostawcze z RDS2 rewolucjonizują rynek dostaw?

RDS2 jest rozwinięciem RDS1. W przypadku mniej zaawansowanego systemu, kiedy dron dociera do celu, pozostaje w powietrzu na wysokości 46 metrów i wtedy zwalnia linkę, pozwalając ładunkowi rozpoczęcie jego lotu, przed końcem którego bęben zaczyna się obracać, spowalniając go aż do jego zatrzymania. Takie działanie umożliwia czujnik LiDAR na pokładzie drona. System ten ma na celu nie tylko uchronienie klientów przed hałasem i potencjalnym niebezpieczeństwem związanym z nisko opadającym dronem, ale także sprawia, że dron nie musi tracić czasu i energii z baterii na manewrowanie wokół przeszkód.

Czytaj też: JetRacer to kubełkowy fotel z napędem odrzutowym, który osiąga prędkość do 250 km/h

RDS2 działa w ten sam sposób, ale zastępuje worek specjalnym uchwytem na bazie taśmy z myślą o paczkach lub hakiem, który z kolei służy do zaczepiania toreb i wiader. Podobnie jak w przypadku RDS1, 1,5-kg konfiguracja RDS2 może być zainstalowana na podstawie ciężkich dronów innych firm, takich jak DJI Matrice 600, ale w domyśle powstała z myślą o dronie RDST. Oba sprzęty można zamówić za pośrednictwem strony A2Z Drone Delivery, a sama wycena dostępna jest na życzenie.