Reklama
aplikuj.pl

Drugi rozdział Dying Light 2 znów nie dla mnie

dying ligth 2

W przypadku Dying Light 2 czekam na nowy dodatek DLC. Darmowa zawartość przypomina mi najnudniejsze zadania z darmowych gier, ale społeczność cieszy się z nowości, więc może i Wy będziecie zadowoleni?

Darmowa zawartość Dying Light 2 nie dla mnie

W pierwszym i drugim rozdziale darmowej zawartości Dying Light 2 nie mam czego szukać. Widać, że Techland balansuje pomiędzy tym, co chce ich społeczność i mają wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ nie da się zadowolić wszystkich. Feedback z pierwszej gry wskazywał na to, że gracze pomijali noc, więc gdy w drugiej odsłonie stała się ona łatwiejsza do przeżycia – fani nocy z jedynki nie byli zadowoleni z tej decyzji.

Czytaj też: Oto Call of Duty Next! Czego powinniśmy się spodziewać?

Podobnie jest zapewne w przypadku rozdziałów z darmową zawartością. Teoretycznie otrzymujemy nowe misje z dodatkowymi dialogami i lokacjami, ale w praktyce wszystko spina mechanika grindowania żetonów i wypełniania czegoś na kształt karnetu bojowego z Fortnite. Zupełnie nie pasuje mi to do tej gry, ale reakcje na ten darmowy content są pozytywne, więc mam nadzieję, że Wy spędzicie kilka godzin w Dying Light 2 więcej.

Drugi rozdział Dying Light 2 – A Huntress and a Hag

Oto nowa zawartość, która trafiła do Dying Light 2:

  • Nowa Agentka Rozdziału – poznajcie Shen Xiu, znaną również jako Huntress – uzdolnioną tropicielkę i Agentkę najnowszego Rozdziału. Jeżeli kiedykolwiek w trakcie swojej podróży natknąłeś się na skrzynie i pojemniki pełne łuków, możesz mieć pewność, że na pewno należały kiedyś do niej – ekspertki od broni dystansowych. Shen Xiu jest także reprezentantką Łowców, tajemniczej frakcji utalentowanych wojowników, zatrudnianych do polowań na najgroźniejszych Zarażonych. Trop ostatniego zlecenia Łowczyni zaprowadził ją właśnie do Miasta.
  • Nowi Wrogowie – Miej się na baczności i stań oko w oko z niebezpieczeństwem – Wiedźmą (groźną odmianą Banshee) oraz Siewcami Zarazy (ludźmi zainfekowanymi przez Wiedźmę). Nowa przeciwniczka jest szybka i zwinna, dzięki czemu może atakować z zaskoczenia a do tego z łatwością unikać ciosów w zwarciu. Wiedźma jest także odporna na światło słoneczne oraz UV, dlatego walcząc z nią należy zastosować zupełnie nową strategię. Co gorsza, jej Siewcy Zarazy nie różnią się niczym od zwykłych ludzi, a w wykryciu ich pomoże jedynie Twój Zmysł Przetrwania. Uważaj, bo gdy zostaną pokonani wypuszczają toksyczną mgłę, która w mgnieniu oka zamieni każdego zdrowego człowieka w Zarażonego!
  • Nowy Arsenał – wykorzystaj nowe, potężne bronie: Kusza Łowcy (Hunter’s Crossbow) oraz Balista (Ballista Bow), zupełnie nowy oręż w arsenale broni dystansowych. Amatorzy broni białej również będą mieli pole do popisu przy użyciu śmiercionośnych narzędzi takich jak Łomotacz (Basher).
  • Nowe Nagrody – zdobądź zupełnie nowe nagrody wykonując serię zleceń skupionych na pokonywaniu wrogów za pomocą pułapek, broni dystansowej lub unikając trafienia.
  • Powrót do pierwszego Rozdziału 1 – zawartość dodana w poprzednim Rozdziale wciąż jest dostępna w grze! Co więcej, Harper, Agent znany z poprzedniego Rozdziału, będzie miał dla Ciebie nową broń, schemat, pakiet i nagrody.

Czytaj też: Trzecioosobowe DLC do Resident Evil Village w końcu ma datę premiery