WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ducati Superleggera V4 – dwa koła, 158 kilogramów i silnik V4 o mocy 234-KM

Oto Ducati Superleggera, zaklęty w włókno węglowe motocykl z pokaźnym zasobem mocy pomiędzy nogami użytkownika.

Tak jak moc 234 koni mechanicznych jest już ogromną ilością w małym samochodzie, na ważącym znacznie mniej motocyklu jest już zupełnie inną bajką i szaleństwem jednocześnie. Wyobrażacie sobie to? 158.75 kilogramów i 234 KM…

To właśnie połączenie oferuje Ducati w swoim nowym modelu Superleggera V4. Niska waga jest sprawką licznego włókna węglowego, które znalazło się czy to w felgach, czy samej konstrukcji. Sama firma twierdzi, że to pierwszy motocykl terenowy na świecie, który ma całą konstrukcję nośną wykonaną z włókna węglowego.

Superleggera V4 bazuje na modelu Panigale V4, od którego jest o 15,87 kg lżejszy, a na dodatek o 9 KM mocniejszy. To sprawia, że ​​Superleggera jest motocyklem szosowym o najwyższym stosunku mocy do masy na świecie. Aby poradzić sobie z taką mocą, V4 jest wyposażony w lekki układ zawieszenia Öhlins. Hamulce dostarczył Brembo, a zaciski są unikalną cechą dla modeli Superleggera.

Ceny pozostają nadal nieznane, ale nie oczekujemy nic poniżej 20000$, jako że podstawowa wersja Panigale V4 zaczyna się właśnie od tylu. Zwłaszcza że produkcja Superleggera V4 jest ograniczona do 500 egzemplarzy. Same dostawy rozpoczną się w czerwcu tego roku.