WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tesla Model Y Performance najwydajniejszym energetycznie SUVem wg. testu EPA

Model Y zmierza na rynek wielkimi krokami, co potwierdzają najnowsze doniesienia np. z organizacji EPA, która zajęła się oceną jego zasięgu na jednym ładowaniu.

Według testów, Tesla Model Y Performance będzie najbardziej obiecującym pod kątem zasięgu elektrycznym SUVem na rynku. Chociaż EPA nie podała kluczowego szczegółu, a więc rozmiaru felg w testowanym wariancie, to pewnie mowa o 19-calowym wariancie, bo nawet w konfiguratorze Modelu Y wersja Performance nie wymienia ich na tradycyjne 21-calówki.

Poniżej zrzut ekranu z testu Modelu Y z napędem na wszystkie koła idealnie wykazuje porównanie do Modeli 3 (na nich bowiem ten crossover bazuje) w zależności od wielkości felg.

Tesla Model Y Performance, zasięg Model Y, EPA Model Y,  Model Y Performance

Jeśli zagłębimy się w wyniki, to to tradycyjnie podział na miasto i autostradę daje nam jasne wnioski. Model Y Performance w mieście przejeżdża bowiem 537 km, ale na autostradzie już 468, co po dodaniu i obliczeniu średniej daje nam 506 km, a więc 315 mil.

Tesla Model Y Performance, zasięg Model Y, EPA Model Y,  Model Y Performance

Taki właśnie wynik podaje Tesla i EPA, a w porównaniu z innymi elektrycznymi SUVami na rynku sprawa wygląda następująco: