WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Dune Pro – wygląd Mac Pro, a bebechy z Windowsem

Dune Pro – wygląd Mac Pro, a bebechy z Windowsem

Jeśli już skończyłeś z narzekaniem/wyśmiewaniem nowego designu komputera Mac Pro firmy Apple, to swoją „stacjonarną tarkę do sera” zgarniesz już za mniej niż 5999$, a na dodatek napędzisz nią systemem Windows. Wszystko za sprawą startupu Dune, który trafi na Kickstartera już 21 października ze swoją obudową Dune Pro. 

Czytaj też: TOP 10 najczęściej używanych emoji

Dune Pro jest niczym innym, jak standardową obudową komputerową, która czerpie garściami z projektu Apple. W standardzie sprowadza się do prostej srebrnej skrzynki (bez loga Apple), ale można dokupić do niej ten osławiony panel przedni, aby zmylić wzrok każdego miłośnika Maców. Chyba że ten naprawdę zna się na rzeczy, bo w tym projekcie najbardziej różni się konwencjonalnie ściągany panel boczny.

Po stronie technicznej Dune Pro jest zwyczajny, jak na obudowę przystało. Obudowa jest kompatybilna z płytami od mini-ATX do eATX, sprosta kratom graficznym o długości do 380 milimetrów, 360-mm chłodnicom, 160-mm wieżom chłodzeń powietrzem na procesor, pięciu dyskom 2,5 cala i trzema 3,5 cala.

Jeśli Dune Pro nie zostanie zdjęty przez Apple, to na Kickstarterze będzie dostępny w przedsprzedaży już za kilka dni. Cena pozostaje nieznana.

Czytaj też: Okulary HiiDii posłużą Wam, jak druga myszka

Źródło: Dune