WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Dwa demony na Slayera, czyli multi w Doom Eternal

Chętni na zabawę w Doom Eternal z innymi graczami? Chociaż gra trafi do nas dopiero w listopadzie (dokładnie 22 listopada), to jej twórcy już teraz chwalą się trybem wieloosobowym – Battlemode. 

Czytaj też: Nowy Wolfenstein ma mikrotransakcje, ale pecetowcy mają CheatEnigne

Multiplayer w Doom Eternal na premierę będzie dostępny m.in. w tym wydaniu, a więc postawieniu dwóch demonów przeciwko graczowi. W obu przypadkach mowa nie o komputerach, a „realnych” graczach i coś czuję, że tryb będzie się cieszył sporą popularnością. Już bowiem na starcie Battlemode zaoferuje pięć grywalnych demonów do wyboru: Revenant, Pain Elemental, Mancubus, Arch-vile i Marauder. Te będą oferować swoje charakterystyczne ruchy i moce, a na dodatek dostaną możliwość umieszczania pułapek i przywoływania swoich sługusów.

Slayer, a więc „ludzki” gracz ma dostęp do pełnego arsenału broni, modów i sprzętu. Każda mapa będzie ponadto zawierać dwa portale, przez które może się prześlizgnąć, aby natychmiast pojawić się na drugim końcu areny. To dosyć ważny dodatek, jako że gracz jest dla demonów nieustannie widoczny przez ścianę, choć może temu przeciwdziałać na krótki okres, aby zaplanować zasadzkę.

Kiedy gracz zabije jednego demona, dostaje 20 sekund na zabicie drugiego, jeśli się mu to nie uda, to ten zabity odradza się z połową życia. Oba stronnictwa mogą dostosowywać ulepszenia i buffy pomiędzy rundami, a w tych późniejszych demony będą mogły przyzwać Barona Piekła, a Slayer broń BFG.

Czytaj też: Zgarnijcie This War of Mine za darmo w oczekiwaniu na nowe DLC

Źródło: PCGamer