WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Dwa pierwsze egzemplarze Pontiac Firebird do zgarnięcia

Wyjątkowe, bo dwa pierwsze egzemplarze modelu Pontiac Firebird, które wyjechały z linii produkcyjnej jeszcze w 1967 roku, mają za sobą kawał historii, którą uzupełnia ich przygoda w zmienianie właścicieli. To już bowiem drugi raz, kiedy sprzedaje je ten sam właściciel. 

Czytaj też: Klasyczne już Porsche 924S zdecydowanie ma swoją osobowość

Te zgarnęły pierwszą dawkę popularności w 2016 roku, kiedy to pojawiły się na aukcji w Las Vegas. Licytacja nie została jednak zakończona i teraz Pontiac Firebirds VIN #001 i #002 zawitały na serwis eBay Motors w Lincoln w stanie Nebraska. Zostały na niej użyte te same zdjęcia, co poprzednio, więc ich stan zapewne nie uległ zmianie. Cena już z kolei tak, bo teraz właściciel zdecydował się, że odda tę zacną parkę w dobre ręce już za 285000$, ale obecna oferta w licytacji opiewa na nieco ponad 150 tysięcy dolców.

Jednak oba samochody nie są w pełni fabryczne, bo zostały poddane pełnej odbudowie po odnalezieniu ich kiedyś w prywatnej kolekcji. Firma General Motors początkowo wykorzystywała te samochody do pokazów i reklamy, ale ostatecznie pozbyła się ich obu… i słusznie, bo razem mają zdecydowanie ciekawszą historię. Mowa o wersji w kabriolecie i wersji coupe, które łączy 5,3-litrowa oryginalna V8, ale dzieli skrzynia biegów – kolejno automat i manual.

Czytaj też: Po 50 latach odnaleziono egzemplarz Lamborghini Miura P400 z filmu Włoska Robota

Źródło: Road and track